Порушивши суверенітет України, РФ зробила стратегічну помилку - Обама

  Президент США Барак Обама заявив, що Росія зробила стратегічну помилку, порушивши суверенітет України.

  Про це Обама сказав в інтерв'ю американській некомерційній радіокомпанії NPR, передає Deutsche Welle.

  "Свого часу я говорив, що ми не хочемо війни з Росією, проте ми можемо чинити постійний тиск, взаємодіючи з нашими європейськими партнерами і виступаючи в якості основи міжнародної коаліції, мета якої - протистояти порушенню Росією суверенітету іншої країни", - наголосив президент США.

  За його словами, він попереджав, що в довгостроковій перспективі подібні дії з боку Москви "виявляться стратегічною помилкою".

  Відповідаючи на запитання журналіста, Обама поставив під сумнів слова про те, що, анексувавши Крим, президент РФ Володимир Путін "переграв всіх" стратегічно і "посилив міць Росії".

  "Сьогодні я відчуваю, що, принаймні, за межами Росії багато хто, можливо, думає, що дії Путіна не були настільки розумними", - зазначив він.

  Обама також зазначив, що Вашингтон продовжує послідовну політику санкцій з метою надання подальшого тиску на Москву. Президент США вважає, що стабільність впливу обмежувальних заходів на РФ з плином часу зробить "економіку Росії досить вразливою".

  Крім того, "величезні труднощі" для російської сторони буде становити необхідність справлятися з можливим коливанням цін на енергоносії, додав він.

  "У такому питанні, як ситуація з Україною, ми повинні бути твердими з росіянами", - сказав Обама, наголосивши, що необхідно дати Москві зрозуміти, що як тільки рівень проблеми стає міжнародним, її наслідки набувають відповідні масштаби.

  "Однак ми також повинні переконатися в тому, що наші власні фінанси в порядку. Ми повинні переконатися в тому, що робимо все необхідне для нарощування нашої виробничої бази. Тому що в кінцевому підсумку наша велика перевага над Росією полягає в тому, що у нас є динамічна, життєздатна економіка, а у них - ні... Вони покладаються на нафту, а ми покладаємося і на нафту, і на iPad, і на виробництво фільмів, і на багато чого іншого", - наголосив Обама.

  Попередній матеріал
  В Одесі вилучили арсенал боєприпасів із зони АТО
  Наступний матеріал
  Кількість жертв пожежі на судні "Норман Атлантік" зросла до восьми

  Обама стверджує про подальший жорсткий курс щодо Росії

  Обама не вважає, що Путін його "переграв"

  Обама запровадив санкції проти Криму

  Обама підписав "Акт на підтримку свободи в Україні"