Попри поступки влади у столиці Єгипту не вщухають акції протесту

  Нова хвиля невдоволення на вулицях Єгипту. В Каїрі сформований новий уряд, члени якого уже склали присягу президентові, але до Кабміну увійшли давні соратники глави держави Хосні Мубарака. Натовп на на головній площі Каїра дедалі більшає, незважаючи на комендантську годину. На завтра - опозиція скликає мільйонний марш.
  Протести у Єгипті тривають сьомий день поспіль. За цей час у сутичках із поліцією загинули півтори сотні людей. Більше тисячі - за ґратами, серед них і закордонні журналісти.

  У Кабінеті Ахмеда Шафіка призначили нових міністрів фінансів, культури, юстиції і внутрішніх справ. А от чільники міністерств закордонних справ, оборони, нафти та інформації зберегли свої портфелі. Кадрові призначення, які мали б заспокоїти населення, спричинили нову хвилю обурення. Тисячі людей зібралися на центральній площі Каїра, Тахрір. Їхня головна вимога незмінна - відставка президента Хосні Мубарака, який уже три десятиліття керує країною. 

  Протестувальник: "Ходять чутки, нібито влада найняла снайперів, щоб убивати протестувальників. Якщо це так - нас не залякати! Хай демонструють силу, скільки завгодно! Ми готові за потреби померти за свою країну! Адже багато людей уже загинули. Їхня жертва не буде марною!" 

  Багатотисячні демонстрації відбуваються також в містах Александрія, Мансур, Суец, Танта та інших. Ділове життя столиці Каїра - паралізоване, крамниці, банки, ресторани - не працюють. Із початком комендантської години, що діє уже з 15-ї, завмирає дорожній рух. Водночас туристи продовжують прибувати до єгипетської столиці. Серед них багато екстремалів, які хочуть подивитися на революцію. Але більшість подорожувальників їдуть до мегаполіса, щоби спробувати вилетіти додому. У транзитній зоні аеропорту люди змушені перебувати по кілька діб. Літаки для своїх громадян уже направили США, Китай, Японія, Австралія, Туреччина та Нова Зеландія. Іноземці, які постійно живуть у Каїрі, також масово залишають місто.

  Феліпе Бертран, громадянин Іспанії, який мешкає у Каїрі: "Я живу тут із родиною. Але ми вирішили залишити Каїр, бо вважаємо, що тут небезпечно. У мене три маленькі дочки! Я згортаю бізнес та їду до Італії".

  Заворушення в Єгипті розпочалися у вівторок, 25 січня. Люди залишаються на вулицях, не зважаючи на спроби президента владнати ситуацію за допомогою солдатів та військової техніки. Мешканці Каїра в паніці - з`являються повідомлення, що в столиці не вистачає хліба, а за іншими харчами шикуються величезні черги. Провідний діяч єгипетської опозиції Мухаммед ель-Барадеї напередодні звернувся до народу. Він заявив, що дороги назад немає і режим Мубарака треба змінити будь-що. На вівторок учасники мітингів запланували найграндіозніший виступ - марш під гаслом "Протест мільйонів".

  Олена Кричковська, 5 канал.


  Попередній матеріал
  У Казахстані відбудуться дострокові президентські вибори
  Наступний матеріал
  Бразилець Андре перейде з "Динамо" до "Бордо"
  Теги: