Попри допомогу ЄС та МВФ Греції і далі загрожує дефолт

  Можливий дефолт Греції сполохав європейські ринки. Інвестори масово позбуваються акцій банків, що володіють грецькими облігаціями. Якщо Афіни зазнають дефолту, ці папери коштуватимуть близько половини номінальної вартості.

  Вірогідність дефолту у Греції зросла до 98% - підрахувала інформаційна агенція "Блумберг". А це означає, що ринок більше не покладається на те, що Євросоюз витягне Афіни із боргової ями. В ЄС одна за одною зникають причини боротися за Грецію. У Німеччині на Ангелу Меркель тиснуть і опозиція, і її однопартійці, у самій Греції - тривають протести. Місцеве населення не хоче оплачувати борги уряду власними пенсіями та зарплатами.

  Перехожий: "Нехай собі заводять власну валюту і роблять, що їм заманеться. Навіщо тягнути усіх до прірви?"

  Обурення звичайних перехожих відлунює і в словах фінансистів. Про виключення Греції із єврозони вони говорять уже відкрито:

  Роберт Галвер, трейдер: "Гадаю, всім навколо зрозуміло, що Греція більше не може бути членом єврозони. Для загального добробуту, варто відпустити її".

  Якщо Греція зазнає дефолту і відмовиться від євро, німецькі банки втратять більше 10-ти мільярдів. За словами фінансистів, вони готові до такої жертви, аби позбутися проблем у майбутньому. Дещо сутужніше буде банкам Франції, які мають більше грецьких облігацій. Але і вони запевняють - дефолт переживуть.

  Ліонель Жардін, голова відділу продажу цінних паперів "Global Equities": "Питання про виключення Греції - більше не табу. Щоправда, існує вагома перепона - Маастрихтський договір не передбачає такого механізму. Ніхто не знає, як це можна зробити".

  Греція може стати першою в історії країною ЄС, що відмовиться від спільної валюти. Іншим державам, що переживають скруту, це поки що не загрожує. В Італії, Іспанії та Португалії - і внутрішня ситуація стабільніша, і вплив на європейську економіку більший.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Британський актор здійснив 200-кілометровий доброчинний заплив Темзою
  Наступний матеріал
  До 200-річчя Кобзаря стартував масштабний мистецький проект
  Теги: