Попрощатися із жертвами повені готуються в Індії [відео]

  Попрощатися із жертвами повені готуються в Індії. У країні завершуються останні приготування до масової кремації загиблих. Жертвами високої води у штаті Уттаракханд стали щонайменше тисяча людей. Туди вже прибули священики, щоб здійснити поховальний обряд.

  Такого потужного мусону Індія не бачила останні 80 років. Тривалі зливи призвели до рекордної повені на півночі країни, найбільше вразивши штат Уттаркханд. З постраждалих районів врятували майже сто тисяч людей. Кількість людських жертв перевалила за тисячу. Однак, на думку експертів, це число не остаточне. Опозиція запевняє: такої кількості загиблих можна було би уникнути, якби влада діяла злагодженіше.

   Бхагат Сінгх Кошіярі, колишній головний міністр Північного Уттараханда: "Я можу сказати, що управління рятувальною операцією  було провальним, з того, що я бачу, керівництво не діяло взагалі".

   До епіцентру стихії - міста Кедарнатх - вже завезли деревину та пальне для масової поховальної церемонії. Навколо храму розклали тіла невпізнаних жертв. У них беруть зразки ДНК та фотографують, щоби ідентифікувати після поховання і повідомити рідним.

   Парамджит Сінгх, місцевий мешканець: "Ми організували молитву за душі тих братів і сестер, які втратили життя внаслідок повені, та  за здоров`я постраждалих".

   Продовжувати  пошук тіл рятувальникам заважають потужні зливи, які вдарили тут з новою силою.

   Чаран Сінгх, головний метеоролог Індії: "За нашим прогнозом, у наступні 2-3 дні ми очікуємо потужні зливи".

   Потужні мусони на півночі Індії вирують вже другий тиждень. Точна кількість жертв та постраждалих дотепер невідома. Наразі через погані погодні умови влада призупинила польоти рятувальних гелікоптерів - після аварії гвинтокрила, внаслідок якої загинуло 8-ро військових.

   Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Рада Європи схвалила можливість спільного прикордонного контролю з третіми країнами
  Наступний матеріал
  Помер відомиий український актор Валентин Шестопалов
  Теги: