Понтифік зустрівся із мусульманською діаспорою та лідерами протестанської церкви

  Діалог між релігіями і конфесіями присвячений другий день візиту Папи Римського у Німеччину. Понтифік зустрівся із мусульманською діаспорою та лідерами протестанської церкви. А напередодні - поспілкувався із юдейською громадою. Будувати відносини між конфесіями закликав на основі взаємної поваги та розуміння.

  Християнська та мусульманська громади - мають чимало спільного - заявив Папа Римський на зустрічі з представниками мусульманської діаспори. На думку понтифіка, об’єднавчим моментом є захист сімейних цінностей, повага до життя на кожному етапі його існування, і розбудова соціальної справедливості. Майбутні відносини між двома громадами Папа бачить в діалозі та взаємній повазі. Мусульманська діаспора - задоволена зустріччю. Попередні взаємини були затьмарені виступом Папи у 2006-му році, під час попереднього візиту в Німеччину. Бенедикт XVI зацитував уривок із середньовічного манускрипту, де іслам поєднувався із насильством. За цю цитату потім вибачався. 

  Айман Мазек, голова центральної ради мусульман у Німеччині: "Після зустрічі з Папою відчуваю взаємний поштовх до нової фази релігійного діалогу між християнами та мусульманами. Усі присутні погодилися - тепер ми можемо перегорнути нову і чудову сторінку у наших взаєминах тут, у Німеччині".

  Далі понтифік відвідав місто Ерфурт, батьківщину Мартіна Лютера, батька реформації, що виступив проти католицької церкви. В тому храмі, де колись молився Лютер - і відслужили екуменічну службу найвище римокатолицьке та протестантське духівництво. Суперечки між конфесіями - залишаються і досі. Порівняно із Берліном - Ерфурт, осередок протестантства - холодно зустрів понтифіка. Мало що свідчило про високий візит на вулицях міста, окрім посиленої охорони. Утім, на службу в церкві завітала Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини і дочка лютеранського пастора.  

  Папа Римський Бенедикт XVI: "Ми живемо в  той час, коли гостро постає питання масштабів людяності. Етику часто замінює розрахунок наслідків того чи іншого вчинку. Ми, як християни, повинні захищати недоторканну гідність кожної людини - від колиски до могили".

  Бенедикт 16-й пробуде у Німеччині до неділі. За цей час відслужить три меси у різних містах, проведе низку зустрічей. Зокрема - із постраждалими від насильства з боку представників церкви.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Можливе проголошення незалежності Палестини загострило ситуацію на Близькому Сході
  Наступний матеріал
  Жодна стрічка не представлятиме Україну на премії "Оскар"
  Теги: