Понад 100 країн підписали угоду про відмову від використання касетних бомб

  Світ попрощався з касетними бомбами. Сьогодні у Дубліні понад сто країн підписали угоду про відмову від використання цього типу озброєння.
  Перемови тривали більше 10 днів. Щоправда, Росія, США та Китай відмовилися поставити свої підписи. Також не підтримали заборону Індія, Пакистан та Ізраїль. Але представники правозахисних організацій вважають - договір матиме вплив навіть на ті країни, які не ратифікували документ.

  Нагадаємо, касетні бомби складаються з сотень вибухонебезпечних елементів, які розлітаються на велику територію. Далеко не всі вони вибухають при падінні і можуть перебувати у бойовому стані довгі роки. Через це вони становлять чималу небезпеку для мирного населення. Касетні боєприпаси є на озброєнні багатьох країн. Влітку 2006 року їх активно застосовували ізраїльтяни у Південному Лівані.

  Гордон Браун, прем`єр-міністр Великобританії: "Ми вирішили відмовитися від усіх типів касетних бомб. Вірю, що інші країни теж приєднаються до нас. Я вважаю - це великий крок до того, щоб зробити світ значно безпечнішим, ніж він є зараз".

  Наема Газі, жертва вибуху: "Я повертався з поля. Ступив на землю і я не знаю як воно вибухнуло. Я стікав кровю і відчув, що втратив ногу. Моя мама побачила це і почала кричати".
  Попередній матеріал
  Кількість загиблих внаслідок землетрусу у Китаї сягнула 68 500
  Наступний матеріал
  Стрілянина у Боснії та Герцеговині - 6 людей загинули
  Теги: