5.ua

Помер Войцех Ярузельский

  На 90-му році життя у Варшаві (Польща) помер останній комуністичний правитель генерал Войцех Ярузельський. Причиною смерті став інсульт, який він переніс напередодні.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Як відомо, під час Другої світової війни Ярузельський брав участь у військових операціях на Віслі, на Магнушевському плацдармі, у визволенні Варшави від німецьких військ, штурмі Поморського валу, боях на Балтійському узбережжі, Одеру й Ельби у складі Першої польської піхотної дивізії.

  У лютому 1981 р. взяв на себе обов'язки голови польського уряду. У жовтні того ж року обраний першим секретарем ЦК ПОРП, зберігши посади голови уряду і міністра оборони. У ніч на 13 грудня 1981 р., після введення воєнного стану в країні, очолив Військову раду національного порятунку (військовий стан був скасований 22 червня 1983 р.). Був одним з ініціаторів переговорів "круглого столу" і наступної угоди з політичною опозицією (5 квітня 1989 р.), у результаті якого Польща мирно вийшла із соціалістичної системи. 

  19 липня 1989 р. на засіданні Національних зборів більшістю був обраний президентом ПНР.

  У вересні 1990 р. добровільно подав у відставку і 12 грудня, після проведення президентських виборів, залишив президентський палац.

  Попередній матеріал
  Росія відводить війська від українського кордону
  Наступний матеріал
  Кандидати на булаву вистояли черги за бюлетенями разом із своїми виборцями
  Теги:
  Loading...