Помер Ів Сен Лоран

  Король французької моди, Ів Сен Лоран, помер на сімдесят другому році життя в Парижі. Славетний кутюр`є здійснив справжню революцію на подіумі, сучасна французька мода була б неможлива без його особливої чуттєвої елегантності. Ів Сен Лоран разом із Коко Шанель та Крістіаном Діором були елітою фешн-світу, що перетворили Париж на столицю моди.
  Ів Сен Лоран помер у своєму будинку в Парижі. Як повідомив його друг та діловий партнер П`єр Бурже, причиною передчасної смерті стала пухлина мозку. Останні роки точилося багато розмов щодо слабкого здоров`я модельєра. Дехто, навіть, стверджував, що кутюр`є хворіє на СНІД. Сам художник ці розмови ніяк не коментував, а на публіці з`являвся лише зрідка. У 2002-му він відійшов від справ, з упевненістю, що свій внесок у розвиток світової моди вже зробив.  

  Ів Сен Лоран: "У вісімнадцять років мені пощастило стати асистентом Крістіана Діора, а в двадцять один - замінити його. А успіх прийшов до мене вже з першою колекцією".

  Уже перші колекції Ів Сен Лорана стали символом моди п`ятдесятих. А у шістдесятих його новаторські ідеї вразили консервативних клієнтів Будинку Крістіан Діор. Жіночі брючні костюми, смокінги та візерунчасті тканини з екзотичними мотивами стали хітами моди. У 61-шому Сен Лоран заснував власний будинок моди. І гардероб модниць став активно поповнюватися прозорими сукнями та блузками, міні стало таким же звичним, як і максі, а чорний колір став культовим. 

  У вісімдесят п`ятому митця нагородили найвищою французькою відзнакою - орденом Почесного легіону. Сен Лоран зумів зберегти свій вплив у вимогливому та мінливому світі "от-кутюр" і одночасно зробити популярним "прет-а-порте". Модні експерти переконані - вплив кутер`є надовго переживе самого митця. Ховатимуть Ів Сен Лорана в Парижі у п`ятницю.

  Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  Суд не став розглядати матеріали МВС щодо корупційних дій Черновецького
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура відпустила Проданчука під підписку про невиїзд
  Теги: