Польський злотий дешевшає

  Польський злотий дешевшає. Економіка країни стрімко розвивалася протягом останніх кількох років, навіть світова фінансова криза не особливо впливала на розвиток Польщі. Тому такі новини для фінансистів є доволі неочікуваними.

  Аналітики наразі не бачать причин для здешевшання місцевої валюти всередині країни. Натомість вони списують відтік капіталу та побоювання інвесторів на загальні тенденції розвитку економіки у Східнії Європі. Адже південні та східні сусіди країни - Угорщина, Україна та Білорусь вже відчули на собі наслідки світової фінансової кризи та звернулися до Міжнародного валютного фонду по допомогу. Прем`єр Польщі Дональд Туск, який перебуває з візитом в Китаї, наголосив на необхідності приєднання країни до "зони євро". На його думку це допоможе у стабілізації економіки Польщі.

  Адам Руцінський, аналітик: "Подорожчання злотого протягом останніх кількох років було прогнозованим та стабільним. Проте за останні кілька місяців його вартість значно знизилася. Передусім через ситуацію на світових ринках. Інвесторів вже не так приваблює польський ринок цінних паперів. Я вважаю, це доволі не справедливо, адже ситуація у Польщі далеко не така погана, як у скажімо сусідній Угорщині. Проте нас сприймають як частину Східної Європи і проблеми сусідів одразу асоціюються і з польською економікою".

  Попередній матеріал
  ДТП у Казахстані - 6 людей загинули
  Наступний матеріал
  17 екіпаж МКС повернувся на Землю
  Теги:
  Loading...