5.ua

Польський прем’єр запропонував дієвий механізм протидії російському газовому шантажу

  Європейський Союз зможе зменшити енергетичну залежність від Росії, якщо зважиться перейти на систему загальних закупівель газу. Про це, як повідомляють європейські медіа, заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск 12 березня.

  "Щоб Європа створила систему загальних закупівель газу, не коли кожна країна окремо домовляється про постачання і Росія може це "розігрувати", а ЄС купує газ, який потім розподіляє між державами-членами залежно від їхніх потреб. Тоді ніхто, в тому числі Росія, не зможе легковажно ставитися до такого великого клієнта, який купує таку величезну кількість газу", - сказав Туск в ефірі Польського радіо.

  Він назвав це одним із можливих заходів, які дозволять зменшити енергетичну залежність від Росії і про що варто говорити з Німеччиною та іншими державами Євросоюзу.

  За словами Туска, польський досвід диверсифікації постачань енергоносіїв підтверджує, що можна ефективно зменшити залежність від Росії.

  "Диверсифікація можливостей газу і нафти призвела до того, що ми не повинні піддаватися ні на один політичний шантаж", - підкреслив польський прем'єр.

  Попередній матеріал
  Вибух у Нью-Йорку: загинуло двоє людей
  Наступний матеріал
  ЗМІ: ЄС затвердив список санкцій проти Росії
  Теги:
  Loading...