Польща обрала президента: Коморовський - 53,01%, Качинський - 46,99%

  100 відсотків бюлетенів опрацювали виборчі комісії у Польщі. За виконувача обов`язків президента - спікера Броніслава Коморовського віддали голоси 53,01% голосів. За його опонента - чільника партії "Право і Справедливість" Ярослава Качинського - 46,99%. Нагадаємо, дострокові президентські вибори у країні призначили після загибелі польського лідера Леха Качинського в авіакатастрофі під Смоленськом у квітні.

  Перемогла демократія. Так свій успіх прокоментував переможець президентських виборів Броніслав Коморовський. Його суперник Ярослав Качинський визнав свою поразку ще до оголошення попередніх результатів. Для нього переконливими вже виявилися дані екзит-полів, оголошені після закриття дільниць. Вони свідчили про відрив між кандидатами у щонайменше п`ять відсотків.

  Ярослав Качинський, кандидат у президенти Польщі: «Я зроблю те, що від мене вимагають добрі манери – привітаю переможця Броніслава Коморовського».

  Броніслав Коморовський, кандидат у президенти Польщі: «Польська демократія перемогла. Та з пляшкою шампанського поки що треба зачекати до оголошення офіційних результатів. Але, все ж таки, демократія перемогла».

  Броніслав Коморовський сяде у президентське крісло на п`ять років. Зараз йому 58. Він виходець з аристократичної родини, і за свої антикомуністичні погляди навіть потрапляв за ґрати. Коморовський у політиці давно. Нині представляє партію «Громадянська платформа». Ця сила є правлячою у парламенті. Її очолює прем"єр-міністр країни Дональд Туск. таким чином, влада у Польщі тепер сконцентрована в одних «політичних руках».

  Тадеуш Мазовецький, премєр-міністр Польщі (1989-1991): «Перемога Коморовськго означає, що зовнішня політика буде виваженою. Тіснішою буде співпраця з усіма сусідніми країнами, з Євросоюзом. Польсько-російські відносини, де останнім часом намітився прогрес, теж розвиватимуться. Кілька важливих кроків вже на зближення вже зробили. Зараз  слушний момент продовжити курс у цьому напрямку».

  Ярослав Качинський, який програв у президентських виборах, не збирається залишати політичну арену. За рік у країні стартуватимуть парламентські перегони. На них Ярослав Качинський спробує взяти реванш зі своєю партією «Право і справедливість». Адже Польща - парламентсько-президентська республіка. А відтак, повноважень більше у правлячої коаліції на чолі з прем’єром, аніж у президента.

  Ганна Ільїних. 5 канал

  Попередній матеріал
  У єдиний митний союз об`єдналися Білорусь, Росія та Казахстан
  Наступний матеріал
  Туреччина погрожує розірвати дипвідносини з Ізраїлем
  Теги: