Польща: Коморовський та Качинський судяться один з одним

  Головні кандидати у президенти Польщі чекають на рішення одного із польських судів, де розглядаються два позови - Броніслава Коморовського до Ярослава Качинського і Ярослава Качинського - до Броніслава Коморовського. Політичні опоненти обмінялися звинуваченнями щодо питання приватизації лікарень. Система озорони здоров`я - одна з головних розбіжностей у програмах суперників. Своє рішення суд має оголосити у середу. У неділю ж - в Польщі відбудуться президентські вибори. Явка може стати рекордно низькою.

  Повені у Польщі можуть суттєво вплинути на президентські вибори. Так вважають політичні оглядачі - як місцеві, так й іноземні. Перш за все, стихійне лихо, що вирувало тут лічені тижні тому - зменшить явку виборців. Чимало людей не підуть на дільниці - і через клопоти удома, і через зневіру у політиках.

  Чинна влада спрямувала на подолання наслідків повеней -понад пів мільярда євро. Кожному постраждалому виплачують понад тисячу євро. Люди називають суму мізерною. Такої ж думки - і опозиційна до правлячої Громадянської платформи партія  "Право і справедливість". Її лідер Ярослав Качинський вимагає подвоїти суму. А також звинувачує опонентів у скасуванні планів захисту від повеней, розроблених іще його кабінетом. Ці заяви впливають на настрій виборців. Дедалі більше опитувань показують зміни у настроях. Розрив між кандидатами зменшується на користь опозиції. 

  Президентські вибори у Польщі відбудуться у неділю. Голосування - дострокове, його оголосили після загибелі у авіакатастрофі президента Лєха Качинського, та ще понад 90-та людей, еліти польського суспільства. Виконувати обов`язки президента тоді став спікер Броніслав Коморовський, член правлячої партії. На нинішніх виборах йому прогнозують перемогу з відривом від Ярослава Качинського у 9 відсотків.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Мексиканська затока: нафта витікає знову в повному обсязі
  Наступний матеріал
  3 українців засудили в Чехії за торгівлю людьми
  Теги: