Польща домовилась зі США про поставку високоточних ракет "повітря-земля"

  Керівництво оборонного відомства  Польщі та посол США Стівен Малл підписали угоду про поставку до цієї східноєвропейської країни 40 американських високоточних крилатих ракет класу "повітря-земля" AGM-158 JASSM, які використовують для озброєння  винищувачів F-16.

  Про це 11 грудня повідомляє Польське радіо.

  Як стало відомо, цей контракт вартістю у $250 млн включає в себе поставку 40 ракет, а також додаткове тестувальне та контрольно-вимірювальне обладнання, необхідне для інтеграції ракети з літаком, модернізацію окремих бортових систем і спеціалізоване навчання льотного та технічного персоналу.

  "Ніколи в історії не було у нас такої надсучасної зброї, як та, що буде придбана в результаті цієї угоди", - зазначив  глава міноборони Польщі Томаш Сємоняк, коментуючи подію.

  "В даний час, коли триває конфлікт між Росією та Україною сучасна зброя особливо потрібна", - додав він.

  Ці ракети самі знаходять ціль та досягають надзвукової швидкості. Їх надзвичайно складно знищити засобами протиповітряної оборони. Ці ракети дальністю 370 км здатні нести боєголовки масою 450 кг.

  Крім того, в міноборони Польщі виявили зацікавленість також і до ракет з дальністю у 1000 км. акупівля 40 ракет JASSM входить в план технічної модернізації збройних сил Польщі до 2022-го року, яку вирішили прискорити через українсько-російську кризу.

  Раніше повідомлялося, що президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що пріоритетом його країни  є побудова власних можливостей і протиповітряних оборонних систем. Також повідомлялось про плани Польщі на довготривалу військову підтримку з боку США.

  Попередній матеріал
  Українські зенітники відпрацювали завдання щодо знищення наземних цілей
  Наступний матеріал
  На кордонах з Україною зосереджено понад 50 тисяч російських військових – Генштаб

  Польща створить власну систему ППО

  Польща розраховує на довготривалу військову присутність США

  Польща поступово відмовиться від російського газу - ЗМІ

  Польща збирається більш ніж вдвічі збільшити кількість військових на східному кордоні