Політична криза і масштабна серія терактів в Іраку

  Політична криза в Іраку. Цьому передувала найкривавіша серія терактів за останні місяці, яка сталася напередодні. Під час учорашніх вибухів близько сімдесяти людей загинули, більше двохсот - зазнали поранень. Провину за напади віце-прем`єр і прем`єр покладають одне на одного. Поки між ними триває жорстка перепалка, правоохоронці шукають організаторів.

  Учорашня серія нападів була ретельно спланована й координувалася з одного центру - заявляють у іракській поліції. Адже вибухи пролунали один за одним у шістнадцяти районах Багдада. Відповідальності за теракти поки що ніхто на себе не взяв. Експерти підозрюють у причетності до нападів Аль-Каїду й говорять про серйозні проблеми в іракських правоохоронних органах.

  Алі аль-Хайдарі, військовий аналітик: "Коли терористи закладають бомби й привозять заміновані автомобілі відразу ж до шістнадцяти районів міста - це свідчить про значні прогалини в системі нашої безпеки. Правоохоронні органи потребують серйозної кадрової ревізії".

  У неправомірному використанні правоохороних органів звинуватив віце-прем`єр Іраку главу уряду. Той, начебто, віддав наказ переслідувати опозицію, замість направити усі сили на боротьбу з Аль-Каїдою. Раніше міністерство внутрішніх справ Іраку видало ордер на арешт віце-прем’єра за підозрою у зв’язках із терористами.

  Хассим аль-Задаві, шейх: "Чільники нашої держави мають сісти за стіл переговорів, а не обмінюватися звинуваченнями. Сварки лише допомагають терористам".

  Влада Іраку заявляє - метою терористів було розпалити релігійну ворожнечу в країні. Адже цілями атак стали, переважно, шиїтські райони столиці. У 2006-му та 2007-му роках внаслідок взаємних нападів суннітів та шиїтів загинули тисячі людей, а країна опинилася на межі громадянської війни.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Аеропорт у Празі можуть назвати на честь Вацлава Гавела
  Наступний матеріал
  Масштабна пожежа у фавелах Сан Пауло - обійшлось без жертв
  Теги: