Політсила Меркель перемогла на виборах у Німеччині (РОЗШИРЕНО)

  При владі у Німеччині - залишається блок Християнсько-демократичного Союзу. Політсила канцлера Ангели Меркель перемогла на парламентських виборах. Такі попередні офіційні дані Центрвиборчкому. А от колишні союзники по широкій коаліції - соціал-демократи - йдуть у опозицію.

  ТАК християнським демократам Меркель сказала третина виборців. Тепер вони домовляються про коаліцію з вільними демократами. Їхнього лідера-Гвідо Вестервелле симпатики називають "молодою надією німецької політики". Офіційно оформити стосунки сторони обіцяють незабаром - одразу після закінчення святкувань.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Я не буду виголошувати ще одну передвиборну промову. Скажу лише, що обіцяла повернутися і ми зробили це. Для нас це великий день. Нам повірили мільйони людей. Хочу сказати ще одне - ми важко працювали. Зараз - час святкувати".

  А от для головного конкурента чинного канцлера -  міністра закордонних справ Вальтера Штайнмаєра результат - найгірший за всю історію Федеративної Німеччини -23 відсотки. Партнери ес-деків - партія "лівих" - також буде у опозиції. Втім, на відміну від Штайнмаєра, ліві результатом задоволені.

  Грегор Гисі, представник Лівої партії: "Я вважаю, що ми досягнули історичного результату. Уперше в історії ФРН партія, яка на політичній мапі є лівіше від соціал-демократів, здобула більше 10 відсотків. Це значне досягнення".

  Перемога виборах до Бундестагу важлива для Ангели Меркель ще й тим, що вона утворить коаліцію з партнерами, ближчими їй за політичними поглядами. Адже раніше їй доводилося постійно домовлятися з конкурентом Штайнмайєром. Ложки дьогтю канцлерці додає лише те, що у порівнянні з попередніми виборами - ЦЬОГОРІЧ християнські демократи втратили чимало прихильників.

  Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Луценко: Інцидент з Е. Тедеєвим - вичерпаний
  Наступний матеріал
  Протести через політику влади у британському Брайтоні
  Теги: