Поліція розігнала наметові містечка у Вашингтоні і Сан-Франциско

  Учасники руху "Окупуй Волл-стріт" міняють тактику. Нью-йоркські організатори перемістилися з вулиць до офісу. Звідти - координують протести по всій країні. Тим часом, в інших мегаполісах поліція продовжує розганяти наметові містечка. Тільки за останню добу правоохоронці ліквідували осередки руху в Новому Орлеані та Сан-Франциско.

  Головний офіс руху "Окупуй Волл-стріт" - лише за кілька кварталів від ділового центру міста. Саме тут виконують більшу частину адміністративної роботи. У цьому ж офісі працюють бухгалтери та розташований комунікаційний центр. Керівники руху кажуть - приміщень, у яких працюють їхні волонтери, у Нью-Йорку вже кілька десятків. Усі офіси хтось запропонував використовувати безкоштовно.

  Хан Шан, учасник руху: "Ми називаємо це приміщення "окупований офіс". Тут відбувається те саме, що раніше робили в непристосованих приміщеннях по всьому місту. Наш рух дуже масштабний, потрібно багато координаційних центрів. Є робота, яку просто неможливо виконувати посеред площі". 

  Масові протести учасників руху напередодні завершилися арештами. У Вашингтоні та Сан-Франциско за ґрати потрапили понад півтори сотні людей. Тільки в столиці країни, Вашингтоні, на вулиці вийшли близько чотирьох тисяч людей. Не зупинив їх навіть сильний дощ. Протестувальники забарикадували дороги в центрі міста сміттєвими контейнерами та наметами. Арешти почалися після того, як активісти почали лягати на дорогах, перешкоджаючи руху транспорту.  

  Протестувальник: "Гадаю, що протестувальники - справжні герої. Вони демонструють демократію у дії. Люди обурені, що їхні права порушують, тож вони борються за свої переконання. Звісно, вони заважали рухові на вулицях, але це і є істиний американський протест. Вимоги демонстрантів підтримують усі верстви населення, люди усіх рас та віросповідань".

  Арешти та ліквідація наметових містечок - не зупиняють протестувальників. "Окупанти" в Новому Орлеані заявили про зміну тактики: відтепер, замість встановлення наметів, проводитимуть щотижневі марші та демонстрації. Свої дії координуватимуть за допомогою соцмереж. Рух "Окупуй Волл-стріт" розпочався ще у вересні у Нью-Йорку. Його учасники виступають проти соціальної нерівності та надмірного впливу діяльності банків і фінансових корпорацій на світову політику. Поступово аналогічні акції стали проводити в інших американських мегаполісах та по всьому світу.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Донбас" вийшов у одноосібні лідери чемпіонату ВХЛ Росії
  Наступний матеріал
  З аварійної АЕС "Фукусіма-1" злиють радіоактивну воду до океану
  Теги: