Поліція заарештувала підозрюваних у вбивстві полісмена в Ірландії

  Ірландська поліція заарештувала двох підозрюваних у вбивстві полісмена. Його застрелили під час нападу на поліцейський патруль в окрузі Крейг-Ейвон, що за сорок кілометрів від Белфаста. Напруженість у Північній Ірландії зростає. Уперше за десять років у цій частині Великої Британії правоохоронець загинув від рук екстремістів. Вбивство сталося за два дні після того, як двох британських солдатів розстріляли поблизу військової бази Массарін.

  Насильство після кількох років крихкого миру у Північній Ірландії. Нове убивство сталося у ніч проти вівторка. Поліцейський патруль виїхав за викликом. Поки один із правоохоронців з`ясовував його причину, іншого - який залишився у авто, застрелили. Нині поліція з`ясовує, чи не був дзвінок із проханням про допомогу пасткою. Уже затримано підозрюваних у злочині - це два чоловіки віком 37 і 17 років.

  Х`ю Орд, констебль поліції: "Цей інцидент жодним чином не вплине на мене чи моїх офіцерів. Я маю на увазі, що ми і далі виконуватимемо наш обов`язок перед суспільством. Не зважаючи на те, що поліцейські знали, що їхня робота пов`язана з небезпекою, вони не намагалися уникнути своєї роботи. Сумно, що загинула людина, виконуючи свій обов`язок, захищаючи громаду".

  Відповідальність за убивство, за даними британських ЗМІ, взяли на себе бойовики "Послідовної ІРА" - це радикально налаштовані члени Ірландської Республіканської Армії. ІРА тривалий час боролася за відокремлення католицької Північної Ірландії від протестантської Великої Британії. Чотири роки тому організація оголосила про повне роззброєння. Натомість кілька радикальних груп скласти зброю відмовилися. Серед них Послідовна ІРА та Справжня ІРА. Бойовики останньої у суботу влаштували стрілянину, у результаті якої загинули двоє британських солдатів. Є інформація, що ці два угруповання співпрацюють між собою.

  Шон Вудворд, міністр у справах Північної Ірландії: "Це був брутальний напад, що засвідчує, наскільки безжальними є ці злочинці. Але ми усі маємо звернути увагу на єдність, яку демонструють політики Північної Ірландії. Усі вони засудили насильство, що сталося, і ми повинні наслідувати їхній приклад. На жаль, ці люди мають можливості, щоби вбивати, але ми не можемо дозволити їм впливати на політичний процес".

  Мартин Макгіннес, заступник першого міністра Північної Ірландії: "Одна річ абсолютно точна - мирний процес буде тривати. Чому? Бо цього хоче переважна населення людей цієї країни".

  Нині ірландці бояться, що спалахи насильства зведуть нанівець зусилля з налагодження діалогу між протестантами та католиками. Посилився тиск на партію Шин Фейн, політичну силу, що пов`язана із Ірландською Республіканською Армією. Це ключовий католицький гравець у місцевій адміністрації. І хоча Шин Фейн засудила убивства, від партії вимагають надати усю інформацію про членів Справжньої ІРА, що переховуються у націоналістично налаштованих районах Північної Ірландії.

  Дар`я Тарадай, Захар Симчич, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.59Мб)

  Попередній матеріал
  Начальник генштабу Мадагаскару погрожує військовим переворотом
  Наступний матеріал
  Тарасюк висуне низку умов Ющенку, якщо останній запропонує йому очолити МЗС
  Теги:
  Loading...