Поліція Нью-Йорка розганяє наметове містечко в парку Цукотті

  Поліція Нью-Йорка розганяє наметове містечко в парку Цукотті. Мерія пояснює такі дії - боротьбою з антисанітарією. Протестувальникам обіцяють щойно прибирання закінчать - вони зможуть повернутися. Утім, після розгону таборів у Портленді та Окленді люди - не вірять владі й чинять опір правоохоронцям.

  Наметове містечко у нью-йоркському парку Цукотті - під загрозою. На його територію за наказом мера міста Майкла Блумберга - увійшли сотні правоохоронців та комунальники. Влада запевняє - мітингувальники зможуть повернутися після прибирання. Мовляв, кількасот людей, що мешкають просто неба у центрі мегаполіса - становлять небезпеку для санітарного стану міста.

  Джен Клозен, мешканка Нью-Йорка: "Я дуже занепокоєна майбутнім нью-йоркського містечка. Єдине, що втішає - я дивилася репортажі з Окленда, там люди казали - сьогодні ми йдемо, але завтра - повернемося. І в Нью-Йорку, і в інших містах усі налаштовані рішуче. Скільки б нас не розганяли, ми - все одно повернемося й протестуватимо".

  Утім, добровільно протестувальники не пішли. Вони впевнені прибирання тільки привід для розгону центрального осередку масових протестів. Тож поліція оточила парк Цукотті та застосувала силу. Виникло і кілька бійок. 15-тьох протестувальників - затримали. Близько сотні людей - залишилися в парку. Вони утворили живий ланцюг і відмовилися йти. Деякі прикували себе до дерев. Санкцій до них - поки що не застосовують.

  Нейтан Стуве, протестувальник: "Коли правоохоронці демонтували наметове містечко активістів у Окленді, вони навряд чи досягли своєї мети. Навпаки, до протестів долучилося ще більше людей, і вони готові боротися ще рішучіше. Сподіваюся, поліція Нью-Йорка зробить висновок, що розганяти наші протести - марна справа, адже за нами - значна частина суспільства, яка бажає бути почутою".

  У Окленді з протестувальниками - не церемоняться. Тамтешня поліція втомилася від галасливого табору в центрі міста. У понеділок вранці - наметове містечко розігнали. Така ж доля в неділю спіткала наметове містечко в Портленді. Утім, протести - не припинилися. В Окленді уночі сотні людей - вийшли на вулиці міста з плакатами, вигукуючи "цей рух не спинити!".

   Рух "Окупуй Вол-Стріт" розпочався ще наприкінці вересня. Відтоді до протестувальників, які виступають з антикапіталістичними гаслами, долучилися тисячі людей в усьому світі. За два дні - виповниться два місяці від організації наметового містечка в нью-оркському парку Цукотті. Його мешканці - планують відзначити ювілей карнавалом. Святкова хода має блокувати вулицю Волл стріт, на якій розташована нью-йоркська біржа.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  На "Арена-Львів" українська збірна проекзаменує австрійців
  Наступний матеріал
  3 дні на шестиметровому кактусі провів кіт із американського штату Аризона
  Теги: