Поліція Бразилії взяла під котроль криміногенні райони Ріо-де-Жанейро

  Про перемогу над наркобандами Ріо-де-Жанейро звітують бразильські поліцейські. Правоохоронці заявили: під час спецоперації їм вдалося встановити цілковитий контроль над фавелами, де базуються злочинці.

  До остаточної перемоги - ще далеко, але якщо не вигнати наркоділків з міста, право на проведення футбольної першості 2014-го року і Олімпіади у 2016-му Бразилія може втратити.

  Вулиці району Віла Крузейру на півночі Ріо-де-Жанейро перетворилися на театр військових дій. Вулицями їздить бронетехніка, партулюють озброєні правоохоронці, подекуди лунають постріли. Загалом, в осередку злочинності понад 17 тисяч поліцейських. Їхня мета - зупинити хвилю насильства, жертвами якої лише за минулий тиждень стали щонайменше 30 людей. Та навіть попри заяви про цілковитий контроль над криміногенною зоною, правоохоронці зауважують: це ще не кінець операції.

  Альваро, полковник військової поліції Бразилії: "Не існує конкретної дати, коли наша операція проти злочинців у фавелах завершиться. Ми залишимося тут, поки у цих громадах не встановиться мир і спокій".

  Наркобанди Ріо активізувалися минулими вихідними. Упродовж тижня озброєні бандити обстрілювали поліцейських, чинили напади на догогах, підпалювали машини. Налякані мешканці району намагалися зайвий раз не виходити на вулиці.

  Мешканець Ріо: "Те, що зараз вдбувається у місті - просто жахливо. Це псує імідж усієї нашої країни. А тут же мають проходити і Кубок світу з футболу у 2014 році, і Олімпійські ігри  влітку 2016-го".

  Влада твердить: останній сплеск насильства у Ріо - це помста злочинців за вдалі операції силовиків. Після того, як наркоторговців витіснили з кількох районів міста, вуличні банди почали війну і з поліцією. Її жервами стали і мирні мешканці. Але правоохоронці відступати не збираються. Адже поки у Ріо не знизиться рівень злочинності - проведення  чемпіонату світу з футболу і Олімпіади -2016 залишатимуться під загрозою зриву.

  Олена Хоменко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Європейський суд постановив: чистого шоколаду не існує
  Наступний матеріал
  У Великій Британії найбільші снігопади за 17 років
  Теги: