Поляк Єжи Бузек очолив Європарламент (репортаж)

  Уперше президентом Європарламенту став вихідець зі Східної Європи. Переважною більшістю депутати обрали поляка Єжи Бузека, кандидата від правоцентристської Європейської народної партії. Екс-прем`єр Польщі очолюватиме Європарламент два з половиною роки. На цій посаді він змінив Ганса-Герта Поттеринга.

  Поляк Єжи Бузек став першим в історії Європарламенту президентом з країни, яка раніше була під "залізною завісою". Кандидата від Європейської народної партії підтримали п`ятсот п`ятдесят п`ять обранців. За плечима у Бузека чотири роки прем`єрства у Польщі. Йому першому від початку дев`яностих вдалося протриматися у кріслі голови польського уряду повний чотирирічний термін. Саме Бузеку країна завдячує реформами пенсійної та освітньої систем, а також галузі охорони здоров`я та державного управління.

  Єжи Бузек, президент Європарламенту: "Я сприймаю це обрання як данину мільйонам людей, що не схилилися перед ворожою системою. Я вважаю себе представником усіх цих країн. А щодо планів та проектів, то ми повинні оберігати демократію. Крім того, ми, політики, повинні зробити усе, щоби подолати кризу. І розпочати треба негайно".

  Уперше депутатом Європарламенту Бузек став п`ять років тому. На нинішніх виборах за нього проголосували чотириста тисяч поляків, це найкращий результат з-поміж усіх польських депутатів у Європарламенті. Зараз цьому органу пророкують непросту роботу. Уперше до його складу потрапила низка крайніх правих, зокрема із Великої Британіїї. Саме вони виступають проти Лісабонської угоди, яка мала би реформувати ухвалення рішень у ЄС. Згідно з документом, роль Європарламенту має зросте.

  Нігель Фараг, депутат від Великої Британії: "Хочу вам сказати, що я, як і мої однопартійці, будемо робити усе, щоби допомогти ірландцям сказати "ні" на цьому референдумі. Майбутнє європейської демкратії тепер залежить від ірландців".

  Новий президент Європарламенту залишиться на цій посаді два з половиною роки, потому це крісло посяде представник соціалістів - німець Мартін Шульц. Відповідну угоду уклали дві найбільші фракції Європарламенту: Європейської народної партії та Прогресивного Союзу соціалістів та демократів. 

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.36Мб)

  Попередній матеріал
  На 14-ти вулицях Києва дозволять їздити 80 км/год
  Наступний матеріал
  Канада скасувала безвізовий режим для чехів
  Теги:
  Loading...