Фото theapricity.com

Поки тривають газові переговори Москва не повинна припиняти поставки в ЄС і Україну - Баррозу

  Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу попередив Москву, що допоки тривають тристоронні переговори у форматі ЄС-Росія-Україна вона не повинна припиняти поставки газу в Україну.


  Про це Баррозу написав у листі до президента Росії Володимира Путіна у відповідь на лист російського лідера від 14 травня до ЄС з приводу проблем в газових відносинах з Україною, повідомляє УНІАН.

  ”Переговори зокрема стосуються питання ціни на газ для України і під час них стало зрозуміло, що уряд України готовий покрити непогашену заборгованість. Важливо, щоб усі сторони продовжували конструктивні переговори і погодились щодо майбутньої ціни на газ виходячи з ринкових умов. Допоки тристоронні переговори тривають, поставки газу не повинні припинятися”, - написав Баррозу Путіну.

  ”Я розраховую, що Російська Федерація буле виконувати свої зобов`язання. Відповідальністю Газпрому залишається забезпечення того, аби обумовлені обсяги газу, погоджені в контактах з європейськими компаніями, постачались. Я також наголошую, що ЄС очікує, що Російська Федерація заздалегідь задіє систему раннього попередження, якщо в цьому буде потреба”, - додав Президент Єврокомісії.

  Баррозу в листі зазначає, що пише від імені Європейської комісії та усіх 28 країн-членів ЄС. Перший раунд переговорів за участю комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, міністра енергетики України Юрія Продана та міністра енергетики Росії Олександра Новака відбувся 2 травня у Варшаві. Після того був раунд переговорів на технічному рівні, а 26 травня у Берліні знову зустрінуться комісар ЄС Еттінгер та два міністри енергетики.

  За словами Баррозу, ЄС готовий надавати Росії інформацію по обсягам газу, які виходять з України на її кордоні з країнами ЄС, а також інформацію щодо обсягів газу, який пересікає російсько-український кордон та проходить територією України транзитом.

  ”ЄС чітко очікує, що всі сторони залишатимуться надійними та відповідальними партнерами в поставках та транзиті, що відповідає і їхнім власним інтересам... Я хотів би ще раз наголосити на готовності Європейського Союзу продовжувати змістовні тристоронні переговори, аби знайти швидке та тривале рішення, прийнятне для усіх сторін”, - зауважив Баррозу.
  Попередній матеріал
  Батальйон "Азов": бій у Маріуполі спричинено зрадою міліціонерів
  Наступний матеріал
  У Миколаєві стартував третій раунд Національного круглого столу
  Теги:
  Loading...