Пограбовано музей сучасного мистецтва у Парижі (репортаж)

  В руках зловмисників - п`ять полотен, загальною вартістю 100 мільйонів євро. Картини винесли серед ночі, крізь вікно. Ані охоронці, ані сигналізація не зреагували.

  Забили на сполох працівники музею, що прийшли на роботу в четвер уранці. Вони помітили розбите вікно, а згодом - і порожні рами на стінах. Картини з них не вирізали, а обережно витягли. Камера спостереження зафіксувала людину у чорному (поки що цього відео пресі не дають). Сигналізація не спрацювала.

  Насправді, 100 мільйонів євро - це вартість не кожної вкраденої картини, а усіх їх разом, - уточнюють мистецтвознавці. Але втрата Музею від цього не зменшується. Адже винесені полотна були яскравими зразками живопису XX сторіччя. Тепер ї можна побачити хіба що на сторінках каталогів:

  - "Голуб з зеленим горошком" Пабло Пікассо;

  - "Пастораль" Анрі Матіса;

  - "Олива" Жоржа Брака;

  - "Натюрморт з підсвічниками" Фернана Леже;

  - "Жінка із віялом" Амадео Модільяні.

  Поки мистецький світ оплакує крадіжку, поліція намагається з`ясувати її обставини. Серед питань - хто виніс картини і навіщо. Адже, продати їх - навіть на чорному ринку - дуже складно. Імовірно, грабіжник - чи грабіжники - виконували чиєсь замовлення. Але, цілком можливо, - працювали для себе. Так, у 1911-му році охоронець Лувра виніс "Мону Лізу", під полою жакета. Два роки шедевр Да Вінчі пролежав у його квартирі. Потім - повернувся до Музею, коли чоловік спробував його продати.

  Попередній матеріал
  Іван Дем`янюк потрапив до лікарні з проблемами серця
  Наступний матеріал
  З піратського полону надіслали звістку моряки із судна Норс Спіріт
  Теги: