5.ua

Поговорили і розійшлись: резолюції ООН по Україні досі немає

  ООН поки не ухвалила резолюцію щодо ситуації в Україні, однак вислухала всі зацікавлені сторони. Засідання Ради безпеки завершилося напередодні пізно ввечері.

  Риторика учасників конфлікту в Криму – лишається незмінною. Україна вимагає вивести російській війська, Росія наполягає, що вони тут взагалі ні до чого, а криза в Україні виникла через внутрішні проблеми, а США закликають усіх сісти за стіл переговорів та не починати бойові дії.

  Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: "Моя країна зіткнулася з військовою агресією з боку сусідньої держави. Ця агресія не має жодних причин чи приводів. Це абсолютно й категорично неприйнятно – у ХХІ-му столітті застосовувати танки, артилерію та наземні війська для вирішення конфліктів. Російська федерація порушила чимало двосторонніх та багатосторонніх договорів, підписаних між Україною та Росією. Ми досі намагаємося зрозуміти – чи дійсно Росія хоче війни. Я упевнений, що ні".

  Віталій Чуркін, посол Росії в ООН: "Я отвечу прямо: Россия не хочет войны, и украинцы тоже ее не хотят. Более того, нет никаких причин интерпретировать события таким образом. Не Россия раскрутила спираль насилия, которое продолжается в стране в последние месяцы и влияет на развитие событий в Украине. Некоторые коллеги, которые выступали до меня, нарисовали тут просто идиллическую картину того, что происходит в Украине. Они утверждают, что если бы не злая Россия – все в Украине жили бы долго и счастливо".

  Саманта Пауер, посол США в ООН: "За нашими даними, на сьогодні на Кримському півострові перебувають понад 20 тисяч російських військ. Хоча Москва пояснює свої дії необхідністю захисту етнічних росіян, російські війська багато разів відмовлялися співпрацювати з міжнародними спостерігачами та посередниками та навіть не пустили їх до Криму. Хоча завдання цих людей саме в тому й полягає, щоби з’ясувати, чи справді там порушують права меншин. Це не схоже на поведінку людей, які вірять, що правда – на їхньому боці".

  Попередній матеріал
  Україна подала позов проти Росії в Євросуд з прав людини
  Наступний матеріал
  Затримані четверо з організаторів масової бійки у Донецьку (оновлено)
  Loading...