Подвійний землетрус у Новій Зеландії - більше півсотні постраждалих

  Понад півсотні осіб звернулися до лікарів після подвійного землетрусу, який стався у Новій Зеландії, поблизу міста Крайстчерч. У більшості - легкі травми та психологічний шок, адже це уже четвертий землетрус за останні півтора року.

  Подвійний землетрус та його відлуння застали мешканців міста Крайстчерч саме у розпалі різдвяних покупок. Поштовхи у 5,9 та 5,3 магнітуд не забрали людських життів, проте понад шістдесят осіб звернулися до медиків по допомогу, одна людина - із серйозними пораненнями, більшість - із легкими ушкодженнями та психологічними травмами. Для них - це четвертий потужний землетрус від вересня 2010-го.

  Девід Коетзі, державний інспектор цивільної оборони: "Цивільна оборона надсилає своїх рятувальників у різні регіони, щоб оцінити збитки і визначити, яка допомога потрібна від нас. Ці команди триматимуть зв’язок із різними організаціями в галузі охорони здоров’я, комунікацій, електроенергії та телефоного зв’язку. Далі треба розробити план дій. Моя порада - зберігайте спокій, якщо потрібна допомога - дзвоніть рятувальникам".

  Поштовхи зафіксували біля міста Крайстчерч, яке досі не оговталося від потужного землетрусу, що стався у лютому цього року. Тоді загинуло майже дві сотні осіб, суттєвих пошкоджень зазнала інфраструктура.

  Кен Ґледгілл, голова геологічного комітету моніторингу: "Ця серія землетрусів почалася ще у вересні 2010-го року - відтоді змінилася структура землі у нас під ногами. Це і стало причиною частих поштовхів - і у лютому, і у червні".

  Нинішні поштовхи теж завдали руйнувань - десятки тисяч будівель залишилися без електроенергії, зруйновані сотні метрів труб - каналізації та водопостачання. Рятувальники терміново евакуювали будівлю аеропорту, супермаркети та кілька багатоповерхівок.

  Жителька Крайстчерча: "Все сталося доволі швидко, і відчувалося добряче, щоправда не довго. Коли я зрозуміла, що стеля не буде падати нам на голову, виникло інше запитання - скільки це іще триватиме?"

  Жителька Крайстчерча: "Це за межами терпіння. Знову землетрус! Я так більше не можу. Їду у мотель. Досить з мене".

  Через землетрус довелося тимчасово припинити відновлювальні роботи після попередніх поштовхів. Утім, влада обіцяє поновити їх якнайшвидше.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Польщі відкрили школу підготовки до Різдва для дідусів та бабусь
  Наступний матеріал
  Італійці до Різдва купують один одному фігурки політиків
  Теги: