Поблизу Італії затонуло пасажирське судно - 8 загиблих [відео]

  30 українців перебували на кораблі "Коста Конкордія", що затонув біля берегів Італії. Судно лягло на бік і почало швидко йти на дно. Загинуло 8-ро осіб. Більшість пасажирів вдалося евакуювати. Рятувальники шукають тих, кого могло заблокувати в каютах.

  Круїзний лайнер Коста Конкордія сів на мілину напередодні ввечері. Судно налетіло на камІнний риф - утворилася пробоїна у кілька десятків метрів. На борту на момент аварії перебували понад 4 тисячі людей. Через зіткнення з рифом деякі пасажири - випали за борт. Серед учасників круїзу - були понад сотня російських туристів і 3 десятки українців. За попередніми даними, вони не постраждали.

  Олександр Дикусаров, речник МЗС: "На борту, за попередньою інформацією, знаходиться близько 30-ти громадян України. Їх статус зараз визначається посольством. За нашою інформацією, громадяни України внаслідок цього інциденту не постраждали і зараз вирішується питання щодо їх розміщення в одному з готелів в Італії".

  Евакуацію пасажирів завершили. До операції залучили берегову охорону, гвинтокрили та сУдна, які опинилися неподалік.  Врятовані розповідають - після аварії на борту зчинилася паніка, деякі туристи - рятувалися уплав.

  Фульвіо Роччі, врятований пасажир: "Ми всі були в ресторані. В якийсь момент почули гуркіт, корабель почав трястися... Зчинилася паніка, як у кіно, тарілки билися об підлогу, люди бігали, падали зі сходів... Згодом нас почали виводити на палубу, і тільки десь за годину - саджати до рятувальних човнів. Тож від початку аварії  вже минуло майже півтори години".

  Вимкнулося світло і всі почали кричати. Пасажири бігали по палубі. Ми пішли до своїх кают, щоби дізнатися, що трапилося. Потім повідомили -  треба  зберігати спокій, це просто якісь проблеми з електрикою. Але в цей момент корабель вже нахилився.

  Компанія-власник судна "Коста крочере"  розслідує інцидент. Уже відомо, що лайнер відхилився від курсу майже на 4 кілометри і підійшов надто близько до берега. За попередньою версією - зламалася навігаційна техніка. Утім, поки що не виключають і людський чинник.  За оцінками фахівців,  підняти судно горизонтально не вдасться - воно завелике: завдовжки майже 300 метрів. Тож лайнер вартістю майже півмільярда євро - доведеться розбирати на місці аварії.

  Попередній матеріал
  Додаткову психіатричну експертизу призначив суд Брейвіку
  Наступний матеріал
  Теракт в Іраку: 32 загиблих, 100 поранених
  Теги: