Поблизу Гонконгу продовжують шукати українських моряків (РЕПОРТАЖ)

  Стали відомі імена двох членів екіпажу "Нафтогаз-67", тіла яких підняли минулої ночі на поверхню поблизу Гонконгу. Це моторист Олександр Піскунов та матрос Олександр Кардаш. Тіла загиблих найближчим часом відправлять на батьківщину. А ще 16-тьох українських моряків, які опинилися під водою після того, як борт їхнього буксиру пробив китайський суховантаж, продовжать шукати зранку. Тим часом, тамтешня преса вже почала звинувачувати у трагедії українську сторону.
  Андрій Жигулін, 5 канал: "Робочий день в Гонконзі починається досить рано і за стандартною схемою - зі штудування преси. Аварія українського судна "Нафтогаз-67" вже кілька днів не сходить зі шпальт місцевих газет, але сьогодні це тема номер один і опиняється на першій сторінці. Китайські журналісти пишуть про те, що українське судно було несправне і натякають на вину української сторони".

  А поки у Гонконзі читають газети українська сторона узгоджує подальші плани. Надія врятувати бодай одного моряка з "Нафтогазу-67" є як у китайської так і української сторони.

  Роджер Таппер, керівник морського департаменту Гонконгу: "Ми продовжуватимемо рятувальні роботи і будемо піднімати судно для завершення пошуків. Як довго триватимуть рятувальні роботи, поки що невідомо. Ми сподіваємось на 7 -10 днів".

  Українські чиновники розділяються на дві команди: хтось працює з паперами, а хтось безпосередньо виїзджає на місце катастрофи, але першого разу повертаються ні з чим.

  Михайло Болоцьких, заступник міністра з питань надзвичайних ситуацій: "После обнаружения двух тел вчера пока остальных членов экипажа еще не обнаружили. Продолжаются аварийно-спасательные работы. Ситуация рабочая, происходит аварийно-спасательная операция, алгоритм согласован с нашей стороной с украинской, работают професионально. Сейчас готовятся к следующему погружению".

  В той час як китайсько-українська команда намагається врятувати затонулих членів екіпажу, живі моряки на чолі з капітаном судна, бігають як від урядовців так і журналістів - кожен день змінюючи місце проживання. Тому журналістам залишається стежити за подіями з берега гонконгської акваторії.

  Андрій Жигулін, 5 канал:  "Це спеціальний пірс морської поліції Гонконгу. Звідси, як на долоні, видно місце катастрофи українського судна "Нафтогаз-67". Зараз в ці хвилини відбувається майже та ж сама ситуація, що й кілька днів тому - подібний корабель виходить з акваторії Гонконга і зіштовхнувся на тому місці з українським човном".

  Зараз через негоду місце аварії майже не видно. Складні погодні умови заважають працювати і водолазам. Інтервали занурення вже збільшилися до кількох годин - часу коли зміниться сильна течія. Шанси знайти живими українців меншають щохвилини. Тимпаче, що удар під-час аварії був надпотужній, кажуть свідки.

  Лорен Фів, французький фотограф: "Ми приїхали першими на місце події і встигли сфотографувати китайську баржу в трюмі якої видно дірку, що утворилася після зіткнення з українським кораблем".

  Дістатися до інших зниклих членів екіпажу українська сторона обіцяє за будь-яку ціну до завтрашнього вечора. Тим часом треба провести процедуру впізнання двох тіл моряків, які підняли вчора вночі.

  Андрій Жигулін, Сергій Щикочихін з Гонконгу, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.05Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  Тибетський уряд у вигнанні звинувачує Китай в геноциді
  Теги:
  Loading...