Поблизу "Фукусіми-1" зростає рівень радіації

  Влада Японії радить мешканцям 30-кілометрової зони навколо атомного комплексу "Фукусіма" залишити свої домівки і переїхати до тимчасових притулків. У регіоні зростає рівень радіації і туди все складніше стає доправляти необхідні товари. Проте офіційно уряд не збільшив 20-кілометровий радіус евакуації. Рівень радіації у воді, якою охолоджують реактор номер 3, у 10 тисяч разів перевищує норму і є імовірність витоку забрудненої рідини в океан. Ремонтні роботи на реакторі №1 - зупинили, через зростання рівня радіації.

  Безвідповідальними назвали урядові заклики до відселення - голови селищ і містечок тридцяти кілометрової зони навколо атомного комплексу "Фукусіма". Там мешкають майже сто тридцять тисяч осіб, тож налагодити евакуацію буде дуже складно. Раніше влада Японії закликала людей - не виходити з будинків, і обіцяла, що ситуація незабаром нормалізується. Тепер адміністрація АЕС "Фукусіма-1" попередила: корпус активної зони реактора номер три може бути пошкоджений. В океанській воді поблизу комплексу рівень радіоактивного йоду в 1250 разів перевищує норму.

  Двох громадян Японії, у яких напередодні в китайському аеропорту виявили підвищену дозу радіації, вже виписали з лікарні. Медики провели необхідні процедури з виведення радіоактивних речовин, а радіологи оглянули їхній одяг і багаж. Китайським спеціалістам так і не вдалося встановити джерело опромінення. Один з японців мешкає за триста п"ятдесят кілометрів від атомного комплексу "Фукусіма", інший - за двісті.

  Триває пошуково-рятувальна операція на північному сході Японії. Від землетрусу й цунамі в регіоні, за офіційними даними, загинули більше десяти тисяч осіб, майже вісімнадцять тисяч - зникли безвісти. Близько чверті мільйона людей втратили свої домівки і живуть у тимчасових притулках. 

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У світі вп`яте проведуть акцію "Година Землі"
  Наступний матеріал
  Сьогодні вночі Україна перейде на літній час
  Теги: