Рівно 108 ударів у храмові дзвони – і всі страждання підуть геть. Такий новорічний рецепт успіху у японських буддистів.
Японка: «2013-й був не дуже вдалим для мене, суцільні проблеми. Сподіваюся, новий рік буде кращим».
Закріплюють побажання – ковтком саке. Наливають – просто під храмами.
В Китаї теж били у дзвони в буддійських храмах, а ще влаштовували світлові шоу, концерти та феєрверки. З найширшим розмахом. Підсвітили навіть великий китайський мур. І це при тому, що прихід року синьої коняки китайці відзначатимуть лише у лютому.
Пишний феєрверк влаштували й у Північній Кореї. У центрі Пхеньяна зібралися тисячі людей. В обов’язковій програмі для них – покладання квітів до пам’ятників вождям. В Росії центром святкувань – як і щороку – стала Красна площа.
Наймасштабніше вибухо-світлове шоу спробували влаштувати в Дубаї. Упродовж 6-ти хвилин у небо злетіли 400 тисяч феєрверків! Це більше за чинний рекорд, але поки що досягнення не підтвердили офіційно.
Місцевий мешканець: «Дуже красиво! Я живу тут уже 7 років і ніколи такого не бачив».
Туристка: «Я вперше в Дубаї. Ніколи в житті не зустрічала Новий рік з таким розмахом!»
На гарному тлі можна і заощадити на феєрверках – такий рецепт економних європейців. Греки запускають скромні салюти на тлі Акрополя. Німці – пускають феєрверки над Бранденбурзькими воротами. Всесвітньовідомі пам’ятки підсвітили й у Лондоні: парламент, Темзу, мости та знамените чортове колесо «Лондонське око».
У Нью-Йорку гуляли й веселилися на площі Таймс-сквер. За місцевою традицією, після феєрверків та вітань почалися поцілунки. Цілувалися й милувалися феєрверками – й у Бразилії.
Турист: «Я багато де був, але такого не бачив!»
Туристка: «Шалено! Прекрасно! Святкування у Ріо – найкращі у світі».
Може і не в світі, але в Латинській Америці гуляння в Ріо-де-Жанейро точно наймасштабніші. На пляжі Копакабана цієї ночі зібралися майже 2 мільйони людей.
Ксенія Новікова, 5 канал.