Перша справжня заметіль стала випробуванням для Нью-Йорка та його новоспеченого мера – Білла де Блазіо. Він на посаді лише третій день, а вже був змушений запровадити надзвичайний стан. Приклад де Блазіо наслідували й у сусідньому штаті Нью-Джерсі. У Бостоні закрили школи, у більшості аеропортів скасовують та відкладають рейси. У пасажирів трьох тисяч рейсів ще є шанс дістатися місця призначення кількома годинами пізніше, а от решта 2 тисячі вильотів – скасували. Потужний циклон приніс на північний схід США мороз, буревій та снігопади. На своєму шляху циклон накриє близько ста мільйонів людей у 22 штатах – а це третина населення країни. Метеобюро благає людей без зайвої потреби не виходити з дому і тим більше – не подорожувати.
У Великій Британії – свої проблеми. Мешканцям Північної Ірландії, Кенту та Уельсу наказали зібрати «тривожну валізу» та чекати команди до евакуації. Там за кілька годин очікують на повінь: дуже сильний вітер жене морську воду на берег. Її рівень може піднятися більше, ніж на метр. На узбережжях зводять барикади з мішків із піском, утім вони можуть не втримати воду.
Стівен Мартін, констебль: «Я звертаюся до всіх, хто живе у небезпечних районах. Ви повинні приготуватися до евакуації. Цінні речі треба підняти нагору і бути готовим швидко вийти з дому з найнеобхіднішим».
А от в Австралії порахували – 2013-й став найспекотнішим за всю історію спостережень. Місцеві науковці вважають – це яскраве підтвердження змін клімату та глобального потепління.
Сара Перкінс, кліматолог: «Це відбувається просто тут і зараз. Ми відчуваємо на собі вплив потепління. Хоча в Австралії середня температура цьогоріч лише на градус вища, розбіжності в екстремальних температурах стрімко зростають».
Хоча для континенту різкі зміни температури та погоди – не новина, тут занепокоєні почастішанням негоди. Та й спека настає щороку дедалі раніше. Австралія потерпає від лісових пожеж, які спалахують через 40-градусну спеку та блискавки. Майже тиждень вогнеборці намагаються приборкати полум’я на курортному острові поблизу узбережжя Квінсленду. Якщо вітер не зміниться – доведеться евакуювати з острова усіх мешканців.
Марина Кафтан, 5 канал.