Півмільйона людей зібралися на мітинг опозиції у Тегерані (РОЗШИРЕНО)

  Півмільйона людей зібралися на мітинг опозиції у Тегерані. Цієї п`ятниці Іран обиратиме нового президента, і кандидати спОвна використовують останні дні, які лишилися до голосування. Найбільшою підтримкою користуються двоє претендентів - чинний президент Махмуд Ахмадинеджад і його противник-реформатор Мир-Хосейн Мусаві. Попри опір влади, кількість його прихильників - зростає.

  Про мітинг опозиції не оголошувало телебачення і не писала преса, запрошення на акцію розсилали лише на мобільні телефони і електронну пошту. Попри це - на вулиці Тегерана вийшли 500 тисяч людей. Живий ланцюг розтягнувся на 18 кілометрів, мало не через усе місто. Натовп майорів зеленими прапорами - це не лише колір ісламу, але й  передвиборної кампанії Мира-Хосейна Мусаві. Художник, архітектор і колишній прем`єр-міністр став в опозицію до чинного президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада. Главу держави він звинувачує у брехні, нерозважливій економічній політиці та наклепах.

  Мир-Хосейн Мусаві, кандидат у президенти: "Замість того, щоби працювати на людей та контролювати інфляцію, уряд фабрикує справи проти невинних громадян!"

  Згадуючи невинних, Мусаві має на увазі себе і своїх прибічників - влада звинуватила їх у корупції. Однак і Ахмадінеджадові доводиться обіляти своє ім`я. Графіки і таблиці економічних досягнень країни, якими хизувався президент, виявилися фальшивими. При цьому підміну засвідчила цілком лояльна до уряду установа - Національний банк.

  Махмуд Ахмадінеджад, президент Ірану, кандидат у президенти: "Хіба можна звинувачувати кандидата і чинного президента без належних підстав?"

  Жодне звинувачення не змусило Ахмадінеджада визнати провину. Він і досі - лідер народних мас, консерватор та прихильник суворої ісламської моралі. Частині іранців до смаку його категоричність, заперечення Голокосту та підтримка ядерної програми. Заради цього - можна посваритися зі Сполученими Штатами, потерпіти і дефіцит, і інфляцію.

  Люди: "Я знову голосуватиму за Ахмадінеджада, бо це єдина людина, яка ніколи не підпише жодного папера, щоби суперечив інтересам Ірану. Він довів це в останні чотири роки".

  Засуджують політику президента в основному студенти та інтелігенція - люди, які так і не змирилися із пануванням ісламу в усіх сферах життя. Вони змушені вести подвійне життя - потайки слухати західну музику і читати заборонені книжки. Нині мало кому з іранських жінок вдається зробити таку кар`єру, як дружині Мусаві. Захра Рахнавад - художниця і колишній декан жіночого унівеситету. Проти Ахмадінеджада виступають і помірковані громадяни - обурені безробіттям та економічним занепадом.

  Фатіма, домогосподарка: "У мене троє дітей і вони не мають роботи. Чому ж уряд каже, що безробіття нам не загрожує, що інфляції немає, що економічна ситуація у нашій країні просто чудова?"

  Висловити занепокоєння ситуацією в Ірані, або ж навпаки - підтримати політику президента, громадяни зможуть цієї п`ятниці. Передвиборних опитувань не проводять, тож передбачити переможця - неможливо. Очікують, що на дільниці прийдуть 80% виборців. Для перемоги кандидатові необхідна половина голосів електорату. Окрім, Ахмадінеджада і Мусаві, на посаду президента претендують ще двоє політиків - реформатор Мехді Кярубі та колишній глава Корпусу стражів Ісламської революції Мохсен Резаї.

  Попередній матеріал
  В Колумбии началось извержение вулкана Галерас
  Наступний матеріал
  Лондон готується до страйку працівників метро
  Теги:
  Loading...