5.ua

Південнокорейські випускники здають місцевий варіант ЗНО

  Єдиний іспит зі вступу до коледжів та університетів здають випускники шкіл у Південній Кореї. Його результат визначає подальшу долю підлітка. Гарні бали, зароблені на ньому, дозволять вступити до престижного вишу. Диплом відомого університету гарантує високооплачувану роботу. У тих же, хто провалює іспит, шансів зробити успішну кар’єру практично не залишається. Має його результат і соціальне значення. Ганьба або слава за екзамен лягає не лише на школяра, а й на всю його родину. Перед складанням іспиту молодші учні підбадьорюють старших.

  Ан Юн Ин, випускник: «Я дуже добре вчився. Сподіваюся, швидко напишу іспит й отримаю за нього гарні бали. Мої старання мають дати позитивний результат».

  Екзамен проводять за суворої дисципліни. У тих, хто його складає, забирають усі електронні пристрої, включно з мобільними телефонами. Якщо випускник школи запізнюється на іспит – поліцейські надають йому патруль супроводження. Проте рівно о призначеній годині двері аудиторій зачиняють і жодну людину більше не впускають. Перед екзаменами, під час них і перший час після – південнокорейські храми переповненні. Родичі випускників шкіл моляться за їхній успіх.

  Лі Мі Йон, бабуся випускника школи: «У мене дуже болить нога, але я щодня ходжу до храму й молюся за гарний результат на іспиті мого внука. Це повинно допомогти йому».

  Йон Ін Сук, тітка випускника школи: «Я вже давно молюся за високий бал мого племінника. Він дуже розумний і з Божою допомогою зможе успішно скласти екзамен».

  Якщо випускника не задовольняє здобутий результат – наступного року він може знову записатися на іспит. Але на рік відтерміновують і його вступ до вишу. У 2013-му на складання екзамену записалися 650 тисяч людей.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Французька поліція розслідує можливість убивства Арафата
  Наступний матеріал
  Квасневський і Кокс без коментарів залишили Верховну Раду [відео]
  Теги:
  Loading...