Південна Корея відмовляється від курсу на зближення із КНДР

  Сьогодні - уперше за багато років - вона оголосила про впровадження економічних санкцій проти комуністичного Пхеньяна. Офіційна причина - загибель корвета "Чхонан", що потонув наприкінці березня. Загинули 46 моряків. Минулого тижня міжнародна комісія постановила - корвет потопила північно-корейська субмарина. Пхеньян ці звинувачення відкидає і називає провокацією.

  Про новий поворот у політиці сповістив президент Південної Кореї Лі Мен Бак. Він ніколи не прагнув теплих відносин із Пхеньяном, але дотепер не мав офіційного приводу їх розірвати. Останні роки Сеул та міжнародна громада підгодовували північних корейців - гуманітарними поставками та спільними економічними проектами. Тепер - після загибелі корвета "Чхонан" - Сеул погрожує припинити спільну діяльність.

  Офіційний Пхеньян називає висновки комісії щодо загибелі "Чхонана" сфабрикованими, а отже - і покарання несправедливим.

  КНДР уже вдруге вимагає допустити своїх експертів до уламків корабля. Південна Корея - відмовляє. Натомість - обіцяє провести спільні морські навчання з американцями - по знищенню ворожих підводних човнів. Сполучені Штати - як головний союзник Півдня - підтримують висновки комісії. Не оскаржує їх навіть Китай, який раніше підтримував Північ. 

  Попередній матеріал
  Прагнення України стати членом ЄС підтримує Велика Британія
  Наступний матеріал
  У Польщу привезли перші ракети Patriot ПРО США
  Теги: