Південна Корея просить США завдати удару по Пхеньяну [репортаж, відео]

  Завдати удару по Пхеньяну - у випадку подальших провокацій - просить Сполучені Штати уряд Південної Кореї. Про це повідомляє новинна агенція "Йонхеп". Щоби обговорити нові умови військового союзу, до Сеула прибув представник Білого Дому у регіоні - Майкл Шиффер. Зараз - він веде перговори із заступником міністра оборони Південної Кореї. Сьогодні ж - стартували і масштабні спільні військові навчання союзників.

  Використати тактичну і стратегічну ядерну зброю проти Північної Кореї у випадку агресії просить Сполучені Штати Сеул. Відповідну угоду обговорюють у південнокорейській столиці представники оборонних відомств обох країн. Згідно з нею, США збільшать свій військовий контингент на півострові і захистять Південну Корею протиракетним щитом. Новинна агенція "Йонхеп" повідомляє - попередньої домовленості про це вже досягнуто.

  Майкл Шиффер, заступник помічника міністра оборони США зі Східної Азії: "Сполучені Штати стануть плечем до плеча з Південною Кореєю та її громадянами. Останні провокації Пхеньяна показали, що мирний процес у регіоні перебуває під загрозою зриву".

  На двадцяти семи військових базах розпочалися спільні навчання американської та південнокорейської армій. Керівники маневрів стверджують, що вони оминуть територію поблизу спірного морського кордону між двома Кореями. Минулого місяця Пхеньян обстріляв там острів Йонпхендо. Загинули 4 людини, більше десяти - зазнали поранень, було зруйновано близько ста будівель.

  Кім Ю Сун, місцевий мешканець: "Я досі не можу повернутися до свого будинку. Під час артилерійського удару в ньому вибило вікна. Були пошкоджені також і стіни. Там дуже холодно. Напевно, я виїду з цього острова назавжди".

  Формально, Південна та Північна Кореї досі перебувають у стані війни. В 1953-ому році вони підписали договір про припинення вогню, який так і не переріс у повноцінну мирну угоду. З обох боків демілітаризованої зони, яка розділяє півострів, сконцентровано близько мільйона військових.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Єгипті спеціальні патрулі на човнах стежитимуть за безпекою туристів на пляжах
  Наступний матеріал
  В Туреччині сильні снігопади спричинили хаос на автомагістралях
  Теги: