http://www.spiegel.de

Пішов з життя відомий американський поет та лауреат Пулітцерівської премії

  Джон Ешбері - один із небагатьох, кому вдалося зібрати так звану "потрійну корону" літературних премій

  На 91-му році пішов з життя відомий американський поет Джон Ешбері. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на агенцію AP. 

  За словами рідних, смерть настала з "природних причин". 

  Джона Ешбері вважають одним із найбільш поважних поетів США другої половини минулого століття. Його праці справили надзвичайний вплив на американську та східноєвропейську поезію. Ешбері писав у дусі авангардизму, а критики часто відносять його творчість до нью-йоркської школи.

  Він є лауреатом безлічі нагород, зокрема і Національної книжкової премії, Ордена мистецтв та літератури Франції, медалі Роберта Фроста та інші престижних нагород. Твори Джона Ешбері переведені на багато мов світу.

  Він – один з небагатьох, кому вдалося зібрати так звану "потрійну корону" літературних премій - Пулітцерівську (за збірку "Автопортрет в опуклому дзеркалі"), Національну книжкову і премію Національного кола книжкових критиків. 

  Джон Ешбері відомий не лише поетичною творчістю, а й своїми роботами як художній критик. Він неодноразово брав участь у поетичних читаннях, організованих Енді Уорхолом, а також викладав словесність у різних коледжах США. 

  Довідково: Пулітцерівська премія - одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру в США, заснована родоначальником"жовтої преси" Джозефом Пулітцером.

  Нагадаємо, у серпні помер відомий англійський актор – зірка "Черчилля" та "Гаррі Поттера". 

  Попередній матеріал
  "Самовільне відновлення неможливе": Автор "Ікон Революції" прокоментував зникнення графіті
  Наступний матеріал
  Грицак - голові ФСБ РФ: "Ви розумієте, що Путін не вічний?"
  Loading...