Пік повені у австралійському штаті Квінсленд

  Повінь в австралійському штаті Квінсленд досягла свого піку. За прогнозами фахівців, вода залишатиметься на найвищому рівні близько двох діб, потому повінь піде на спад.

  Ріка Фіцрой розлилася на тисячі квадратних кілометрів. Більша частина міста Рокхемптон затоплена. Вода піднялася до відмітки 9,2 метри. Очікують, що сьогодні может прибути ще 20 сантиметрів води. А от потому - її рівень почне знижуватися.

  Бред Картер, мер Рокхемптона: "Рівень води за минулу ніч не піднявся. Трохи пізніше сьогодні висота води може досягнути 9,4 метра. І дуже важко передбачити, коли саме це станеться".

  Харчі, питну воду та предмети першої необхідності мешканцям Рокхемптона доставляє військова авіація. Люди укріплюють будівлі міста мішками з піском, і сподіваються на краще. Втім, влада попередила: навіть після того, як повінь піде на спад, ще півтора тижні рівень води залишатиметься досить високим. І треба бути дуже обережним - адже до води потрапило багато отруйних змій та крокодилів.

  Шейн Мюрхед, місцевий мешканець: "Змій у воді - дуже багато, просто купа. вони скрізь. Практично кожні сто метрів у воді можна побачити змію".

  Уряд штату Квінсленд на екстренному засіданні розробив стратегію боротьби з наслідками повені. У кількох районах штату, де вода вже пішла на спад, почався процес відбудови.

  Анна Блай, голова уряду штату Квінсленд: "Ми не будемо чекати, доки повністю спаде вода, щоб почати відбудову. Перші кроки до відновлення - робимо вже сьогодні. Ми призначили спеціальний комітет, який займатиметься питаннями відбудови. Обіцяємо якнайшвидше поставити штат Квінсленд на ноги".

  Усього цьогорічні повені у Квінсленді затопили і відрізали від навколишнього світу понад 20 міст. У постраждалих регіонах проживає біля 200 тисяч людей. Троє людей через повені загинули.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У столиці Киргизстану розстріляли міліціонерів
  Наступний матеріал
  У США засуджений добився виправдання після 30 років тюрми
  Теги: