5.ua

Підозрюваного у скандальному вбивстві в Бірюльово - затримано [відео]

   

  Тривожно зустрічала Москва прихід Курбан-Байраму. Торік на молитву до центру міста прийшли 150 тисяч мусульман. Цьогоріч очікували майже стільки ж.

  На тлі бірюльовських заворушень - подібне скупчення мусульман - нелегали вони чи ні - цілком могло вилитися у сутички. Тому - традиційне жертвоприношення - цьогоріч винесли на околиці міста. А на підході до мечеті - розставити кордони поліції. Усіх - пропускали через металошукачі.

  Серед сотні тисяч вірян - між молитвами і співами - коли-не-коли згадували і про Бірюльово.

  Перший мусульманин:«Это провокация все, это политика есть, оно»....

  Другий мусульманин: «Провокация, я так думаю, какая-то. Сколько лет вместе жили.. и вот сегодня, именно в этот день».

  У священний для мусульман день - по всій Москві й околицях - розшукували одного з їхніх одновірців. Головним підозрюваним у вбивстві, яке спровокувало антимігрантські заворушення, назвали - нелегала з Азербайджану.

  Анатолій Якунін, голова ГУ МВС по м. Москва: «На сегодняшний день предполагаемый убийца установлен, єто гражданин Азербайджана».

  30-річного Орхана Зейналова упізнав на кадрах камери спостереження - власник квартири. Чоловік розповів - жартома кинув квартирантові: "Он скільки за тебе дають!". За декілька хвилин той зібрав речі і поїхав. Сказав - у чергове відрядження. Ніхто спершу й не здивувався. Азербайжанець часто знімався з місця, розвозив овочі з оптової бази - тієї самої, що опинилася в центрі скандалу.

  Володимир Маркін, речник слідчого комітету:«Что касается овощебазы, повторяю, решение принято.. Буквально через несколько дней тут будет усилена работа».

  Одна з найбільших овочевих баз Москви - нині під замком. За два дні звідти треба вивезти усі товари. Після скандального вбивства й погромів - поліція звернула увагу на тисячі нелегалів, що працюють на базі, на порушення санітарних і пожежних норм. Понад тисячу порушників затримали. Ще більше людей - а серед них і чимало співвітчизників імовірного убивці - втратили роботу.

  Тепер непрості часи в усіх московських нелегалів. Після закриття овочевої бази у Бірюльово, влада наказала інспектувати й інші подібні об'єкти. А в уряді спішно підготували законопроект - що не дасть мігрантам винаймати житло без відповідного дозволу міської влади. Щоб ті - не створювали етнічних анклавів.

  Ксенія Новікова, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Скандал у Мар'їнській райлікарні на Донеччині
  Наступний матеріал
  На Луганащині горів двоповерховий будинок
  Теги:
  Loading...