www.youtube.com

Під сирійським Дамаском стратили до 13 тис. людей – Amnesty International

  Важко собі уявити, щоб настільки масштабна діяльність не була санкціонована вищими посадовцями уряду Сирії, наголосили правозахисники

  Міжнародна правозахисна організація Amnesty International представила результати розслідування страт і тортур у сирійській військовій в'язниці "Сайедная" (Saydnaya) під Дамаском, передає BBC.

  За підрахунками правозахисників, у період з вересня 2011-го по грудень 2015 року в тюрмі без суду було страчено від 5 тис. до 13 тис. ув'язнених. Такі висновки були зроблені на підставі показань колишніх співробітників адміністрації в'язниці та свідчень екс-в'язнів.

  "Важко собі уявити, щоб настільки масштабна і систематична діяльність не була санкціонована вищими посадовими особами уряду Сирії", – наголошують автори доповіді.

  "З грудня 2015-го по грудень 2016 року Amnesty International вивчала характер, регламент і масштаб порушень, вчинених у військовій в'язниці "Сайедная". Під час свого дослідження організація взяла інтерв'ю у 31 людини, які були ув'язненими в "Сайедная", у чотирьох співробітників в'язниці або охоронців, які раніше працювали в "Сайедная", у трьох колишніх сирійських суддів, трьох лікарів, які працювали у військовому госпіталі "Тішрін", у чотирьох сирійських адвокатів, 17 міжнародних і сирійських експертів з питання утримання під вартою в Сирії і у 22 членів сімей колишніх і нинішніх в'язнів у "Сайедная", – поінформували доповідачі.

  Зазначається, що в Amnesty International немає доказів проведення страт після грудня 2015 року. "Однак затриманих досі переводять в "Сайедная", тривають"суди" у військово-польовому суді в Аль-Кабуні (район Дамаску), і немає ніяких підстав вважати, що страти припинилися . Тож, швидше за все, із грудня 2015 року було страчено ще тисячі людей", – йдеться в доповіді.

  Правозахисники закликали міжнародну спільноту провести "незалежне і неупереджене розслідування позасудових страт і методів винищення у військовій в'язниці "Сайедная".

  Як повідомляв 5.UA, раніше у Дамаску стався подвійний теракт.

  Попередній матеріал
  Клімкін не відкидає можливість введення воєнного стану в Україні
  Наступний матеріал
  ЄС планує посилити підтримку України різними шляхами – Могеріні
  Loading...

  Терористи "Ісламської держави" стратили 40 полонених

  У КНДР стратили заступника міністра освіти – ЗМІ

  У Ємені бойовики "Аль-Каїди" стратили урядових військових - AFP