Фото gabybt.glogster.com

Під час пошуків Boeing 777 в Індійському океані виявили велику екологічну проблему

  Рятувальні служби, які уже більше місяця проводять пошуки зниклого малайзійського лайнера, виявили, що рівень забруднення Індійського океану значно перевищує допустимі норми.

  Як пише The Washington Post, під час пошуків рятувальники виявили сотні великих об'єктів, деякі з яких були фрагментами корпусів загублених кораблів, рибальські снасті і величезна кількість сміття антропогенного походження.

  За словами виконавчого директора Інституту 5 Gyres, який вивчає проблеми забруднення Світового океану, Маркуса Еріксена, сміття у воді можна побачити повсюди. "Невеликі сітей або мотузок постійно пропливають мимо. Кожні одну-дві години на горизонті можна побачити бочку для нафтопродуктів або залізні контейнери" , - відзначає експерт.

  Найбільш велике відоме фахівцям скупчення сміття в океанах - так зване "велика тихоокеанська сміттєва пляма", було виявлено в 1997 році. З тих пір ще не менше чотирьох великих "сміттєвих плям" були виявлені по всій планеті, включаючи територію Індійського океану. "Це суп з пластикових відходів, який переміщається з одного континенту на інший", - сказав Еріксен, який додав, що пошукова група Malaysia Airlines знаходиться на східній околиці "сміттєвої плями" в Індійському океані.

  Експерти відмічають, що переважна кількість сміття має розмір менший, ніж рисове зерно. Екологічні групи стурбовані тим, що, оскільки ці частинки рухаються через океани, пестициди та інші хімічні речовини рухатимуться разом із ними. Коли морські тварини потім ковтають ці частинки, хімічні речовини можуть вбити тварин, або потрапити до продуктів харчування людини.

  На думку фахівців, найбільша проблема - використання пластикової тари для одноразових продуктів. "Навіщо використовувати пластмасову трубочку, яка потрібна нам всього на 10 хвилин?" - задається питанням Еріксен.


  8 березня авіалайнер, який прямував з Куала-Лумпуру до Пекіну, зник з радарів в небі над Південно-Китайським морем. Спеціальне дослідження дозволило визначити, що після зникнення літак міг пролетіти ще близько семи годин.

  24 березня прем‘єр-міністр Малайзії офіційно заявив, що лайнер упав в Індійський океан на південь від австралійського міста Перт.

  Експерти неодноразово повідомляли, що виявили у зоні пошуків сотні об'єктів, які можуть бути уламками зниклого літака, однак досі ця інформація ні разу не підтвердилась.

  На борту лайнера Malaysia Airlines знаходилось 239 людей, у тому числі, двоє українців.

  Це зникнення уже назвали одним із найбільших та найзагадковіших в історії світової авіації.

  Попередній матеріал
  Туск: ніхто не повинен втручатися в українську конституційну реформу
  Наступний матеріал
  G7 і G20 обговорять вплив української кризи на світову економіку