5.ua

Петицію до посольства України в Швейцарії вручили опозиційні активісти з Казахстану

   

  Донька Аблязова Мадіна - особисто передала листа до президента України Віктора Януковича.

  Мадіна Аблязова, донька Мухтара Аблязова: «Я звертаюсь до Вас з приводу мого батька. Нині він перебуває під арештом у Франції й чекає суду щодо його екстрадиції за запитом Генеральної прокуратури України. Мій батько вже сидів у тюрмі в Казахстані за свою політичну діяльність. Ми, його сім`я, знаємо, що це таке. Його там били й катували».

  Із таким самим проханням - днями уже приходили опозиційні активісти до української амбасади в Алмати. Так само просили не видавати Аблязова на батьківщину.

  До справи долучилася і правозахисна організація «Емнесті Інтернешнл». 

  Богдан Овчарук, речник «Amnesty International» в Україні: «Не можна видавати, бо є численні випадки катувань, незаконні суди і так далі».

  На видачу Мухтара Аблязова претендують одразу Казахстан, Росія та Україна. Але між Францією та Казахстаном немає угоди щодо екстрадиції, а для Росії процес ускладнюється юридичними формальностями. Тож найбільші шанси - в України. Тут Аблязову можуть загрожувати 12 років за ґратами - за фінансові махінації. Олігарха звинувачують у вилученні коштів з української мережі його БТА банку.

  Наприкінці 90-их Аблязов був одним із найвпливовіших людей у Казахстані. У 98мому – був призначений міністром енергетики. Тоді ж – заснував банк Тураналем, який пізніше перейменував у БТА банк. Згодом пішов у опозицію. 10 років тому - опинився за ґратами за звинуваченням у зловживанні владою. Уже тоді Європарламент та правозахисники наголошували - вирок політично вмотивований. За кілька місяців Аблязова звільнили, він виїхав до Росії, потім - отримав політичний притулок у Великій Британії. Сам БТА банк - націоналізували. Але грошей у ньому - не знайшли. Тож звинуватили екс-міністра у привласненні 6ти мільярдів доларів.

  До конфлікту Мухтара Аблязова з урядом Назарбаєва - долучилися чимало країн. Про збитки через діяльність БТА банку - заявили британські, італійські, французькі фінансові установи. 5 грудня має відбутися розгляд українського запиту щодо екстрадиції. Щоправда, французький суд заявив - рішення оприлюднить не раніше, ніж наступної весни.

   «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  У Києві мітингували футбольні фани-націоналісти
  Наступний матеріал
  Дайджест міжнародних новин за 15 листопада
  Теги:
  Loading...