Перший випадок кишковї інфекції е-колі виявлено у Словаччині

  Епідемія інфекції е-колі - усе ближче до українських кордонів. Перший випадок зараження зафіксували у Словаччині. Там до шпиталю потрапив 25-річний чоловік із нирковою недостатністю. Результатів аналізів ще немає, але симптоми хвороби свідчать про високу імовірність наявності небезпечного штаму бактерії.

  За останню добу в Німеччині від кишкової інфекції померли ще троє людей. Загальна кількість жертв недуги становить уже 30 осіб. Загалом, у Європі та США виявлено майже 3 тисячі випадків зараження. Лише у Німеччині щодня фіксують понад 10 нових випадків захворювання. Лікарні - переповнені, не вистачає персоналу та плазми. Добровольців закликають здавати кров.

  Єнс Ліхте, речник регіонального Червоного Хреста: "Перш за все, нам потрібна велика кількість плазми крові. За останні три тижні ми доправили до лікарень Шлезвіг-Гольштейна та Гамбурга понад 12 тисяч порцій. Це у 15 разів більше, ніж зазвичай".

  Джерело інфекції досі невідоме. Шукають усюди - на фермах, у супермаркетах, ресторанах і навіть сміттєвих баках. Поки що найбільші сумніви викликають огірки. У четвер небезпечний штам виявили на рештках огірків у сміттєвому контейнері у Магдебурзі. Між тим, бактерію е-колі знаходять у овочах, які досі не викликали підозр. У Таїланді її зафіксували на авокадо, імпортованих із Європи. Уряд уже звернувся до тайців із проханням купувати лише місцеві овочі та фрукти.

  Амарінт Нантавітаяпорн, керівник контрольного пункту: "Бактерію е-колі виявлено на авокадо. Ми надіслали зразки до лабораторії і очікуємо результатів. Потрібно з`ясувати, чи це - саме європейський небезпечний штам. Дослідження триватимуть 3-4 дні".

  Напередодні цю ж бактерію виявили і в Нідерландах. Там під арештом опинилися буряки. Цю продукцію негайно відкликали з усіх супермаркетів і ресторанів. Тривога виявилася передчасною.

  Хенк Блекер, заступник міністра сільського господарства Нідерландів: "На буряках знайшли бактерію е-колі, але результати додсліджень свідчать про те, що це не той штам, який спричинив епідемію в Німеччині. Тож рекомендації лишаються стандартними - мити овочі, чистити, якщо необхідно".

  Поки не виявлено джерело інфекції - європейці відмовляються купувати овочі. Збитки виробників у Євросоюзі становлять майже півмільярда євро на тиждень. ЄС обіцяє дотації, Німеччина - рекламну кампанію іспанських овочів. Утім, фермери вважають - ці заходи навряд чи врятують ситуацію.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Космічний корабель "Союз" пристикувався до МКС
  Наступний матеріал
  Потужні повені у Китаї - загинули щонайменше 35 осіб
  Теги: