5.ua

Перше вугілля з Африки в Україні очікують 15 жовтня

  Енергетики очікують, що перше судно з вугіллям з Південно-Африканської  республіки прибуде в Україну 15-19 жовтня.


  Про це повідомив директор держпідприємства "Укрінтеренерго" Володимир Зіневич журналістам у Києві 23 вересня.

  "Очікуємо десь 15-19 жовтня перші три судна (з вантажем вугілля – Ред.). Доведеться переводити ціну на умови DDP, що б продавець оплатив доставку до станції. Це, звичайно ж, буде дорожче через виникнення тут ПДВ, але інших варіантів у нас немає", - сказав він.

  При тому Зіневич уточнив, що перше судно доставить в Україну близько 85 тис. тонн вугілля з ПАР. За його словами, фінансуватися закупівля вугілля буде за рахунок відкритих компанією кредитних ліній, власних оборотних коштів і коштів кінцевих покупців цього вугілля.

  "Тобто  там схема фінансування працює нормально. Головне, щоб долар не ріс. Це, звичайно ж, дуже сильно впливає на кінцеву ціну продукції ", - зазначив директор держпідприємства.

  Як повідомлялося, "Укрінтеренерго" виступить покупцем близько 1 млн тонн кам’яного вугілля з ПАР.

  За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана, вартість вугілля, імпортованого з ПАР для потреб підконтрольною державі енергогенеруючої компанії ПАТ «Центренерго», становить $ 91 за тонну в українському порту. Він уточнив, що партія вугілля на першому судні складе близько 87 тис. тонн, а місячні поставки за контрактом з ПАР очікуються на рівні близько 250 тис. тонн.

  В серпні 2014 року видобуток вугілля в Україні в зв'язку з бойовими діями на Донбасі зменшився  в два рази (на 3 млн 369,6 тис. тонн) порівняно з серпнем 2013 року. Проблемою залишається доставка вугілля на ТЕС через пошкодження залізничного полотна в цьому регіоні.
  Попередній матеріал
  Вибух на піротехнічній фабриці в Китаї - є жертви
  Наступний матеріал
  НБУ прогнозує падіння попиту на долар
  Теги:
  Loading...