Перестановки в грецькому уряді

  Перестановки в грецькому уряді. Прем`єр-міністр призначив нових міністрів: це очільники фінансів та екології. Георгіос Папандреу ще напередодні заявив, що змінить склад уряду. Причина - запровадження реформ, які спрямовані на суворі заходи економії. Цього вимагає Євросоюз та Міжнародний валютний фонд у обмін на багатомільярдний кредит.

  Грецію лихоманить вже майже рік. Акції протесту і страйки проводять навіть кілька разів на тиждень. Люди невдоволені політикою уряду, а надто, суворими заходами економії. Грекам скорочують зарплати, пенсії, соціальні пільги та виплати, підвищуюють податки. 

  Еффі Павлоу, власниця цукернї: "Дедалі важче стає утримувати працівників і сплачувати податки. Якщо так піде далі, я працюватиму в мінус собі".

  Уряд не поступається і не зважає на масові протести і страйки. Головна мета - зменшити дефіцит бюджету  навіть за рахунок простих громадян. А це головна умова ЄС та Міжнародного валютного фонду на отримання багатомільярдної фінансової допомоги. Кредитний рейтинг Греції знижений до мінімального. Ще трохи і на країну чекає дефолт.

  Георгіос Папандреу: "За своє життя я навчився вести баталії заради моєї країни, моїх громадян, наших цінностей, нашого народу. Я і надалі виконуватиму свій обов`язок разом із парламентською групою ПАСОК, нашими чиновниками та грецьким народом. Саме тому я оголосив про формування нового уряду, а після того я спитаю про вотум недовіри у парламенту".

  Греки не вірять, що новий склад уряду змінить життя на краще. Навпаки, може прискорити запровадження реформ, які змусять затягти паски ще дужче. 11111111111111

  Народ хоче, щоби, передусім Папандреу, пішов з посади глави уряду.

  Протестувальник: "Хіба ж до нашої думки дослухаються? Як би ж так було..."

  Тільки-но Гергіос Папандреу оголосить новий склад уряду, він поставить перед парламентом питання про вотум недовіри кабінету міністрів. Очікується, що голосування відбудеться у наступний вівторок. Аналітики вже передрікають, що дептати підтримають новий уряд, а відтак на греків чекає чергове скорочення зарплат і підвищення податків. Афінам треба заощадити двадцять вісім мільярдів євро за п"ять наступних років, шоби фінансова трійка - ЄС, МВФ та Європейський Центробанк продовжили кредитну підтримку країни.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Новий етап військової операції в Сирії
  Наступний матеріал
  Влада КНР закрила Тибет для туристів
  Теги: