5.ua

Перемовини в Женеві: реакція світу

  Виконати домовленості, досягнуті у Женеві  закликає переговірників генеральний секретар ООН. Пан Гі Мун наголосив, що заяви треба підкріпити діями. До такої ж думки - схиляється і більшість світових лідерів.

  Так, США уже попередили Кремль - якщо за кілька днів Захід не побачить реальних зусиль Кремля щодо деескалації конфлікту - на Росію чекатимуть нові санкції.

  Скептично - поставився американський президент Барак Обама до домовленостей, досягнутих у Женеві під час чотиристоронніх перемов між Україною, Росією, ЄС та США. Коментуючи підсумки цієї зустрічі, Обама заявив: підписана усіма сторонами заява дає перспективу деескалації напруженості в Україні. Утім, питання тепер полягає у тому, чи не спробує Москва використати свій вплив, щоб підірвати зусилля з відновлення порядку. З урахуванням попередніх дій Росії, такий розвиток подій цілком імовірний, додав американський чільник.

  Головну роль у виконанні женевських домовленостей з урегулювання кризи в Україні - готова взяти на себе ОБСЄ. Про це заявив Дідьє Бурк-галтер, міністр закордонних справ Швейцарії, що головує в організації. В ОБСЄ привітали результати перемов і запевнили, що спеціальна моніторингова місія Організації - докладе усіх зусиль, аби допомогти українській владі та місцевим громадам у безпосередній реалізації узгоджених заходів.

  Якщо ж Росія порушить Женевські домовленості, Євросоюз готовий зібрати саміт. Про це повідомив голова комітету у закордонних справах Європейського парламенту Ельмар Брок. Брок заявив ЯКЩО агресія з боку Росії триватиме, адміністративні будівлі не будуть звільнені, і російські війська лишатимуться на теренах Донецької та Луганської областей, лідери Євросоюзу зберуться уже у наступний четвер, де можуть ухвалити третій пакет санкцій проти Росії. За виконанням Женевських домовленостей під якими підписалася російська сторона пильно стежитиме і Японія. Про це заявив міністр закордонних справ Фуміо Кісіда.

  Нонна Стефанова, Ганна Ільїних, Олена Хоменко

  Попередній матеріал
  ЦВК України зареєструвала вже 200 офіційних спостерігачів на вибори
  Наступний матеріал
  Підозрюваного у захоплення Миколаївської ОДА взято під домашній арешт
  Теги:
  Loading...