Переговори між Палестиною та Ізраїлем під загрозою (сюжет)

  Сьогодні опівночі закінчився 10-місячний мораторій на зведення ізраїльского житла на західному березі річки Йордан. Євреї можуть будувати знову. Як на це зреагують палестинці - не важко передбачити.

  В одному з єврейських поселень на західному березі ріки Йордан - свято. Тут закладають перший камінь у фундамент нового дитячого садочка. Так мешканці  відзначають закінчення мораторію.  Прем`єр-міністр Їзраїлю Беньямін Нетаньяху - закликав поселенців стримувати емоції, щоби не провокувати палестинців. Втім, у мешканців селища - власний погляд на проблему.

  Данні Даннон, організатор акції: "Останні 10 місяців наші брати і сестри в Іудеї та Самарії зазнавали утисків. Їм забороняли будувати собі житло. Сьогодні ми припинимо цю дискримінацію, і закликаємо прем"єра Нетаньяху бути сильним".

  Тим часом голова Палестинської адміністрації Махмуд АббАс заявив: якщо ізраїльтяни відновлять будівництво на західному березі Йордану - це призведе до зриву мирних переговорів між Палестиною та Ізраїлем. Заяви Нетаньяху про певні обмеження при будівництві його не задовільняють.

  Махмуд Аббас, президент Палестини: "Якщо ізраїльтяни оберуть мир - ми продовжимо переговори. А якщо мораторій на зведення поселень не відновлять - мирні переговори будуть просто марнуванням часу".

  Ізраїльсько-палестинські мирні переговори поновилися на початку вересня, після двадцятимісячної перерви. Наразі дипломати Сполучених Штатів, ООН, ЄС та Росії докладають зусиль, аби діалог між Палестиною та Ізраїлем - не припинився знову.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  ДТП у Німеччині: кількість загиблих зросла до 13
  Наступний матеріал
  Встановлено рекорд із стрибків з банджи
  Теги: