Пентагон відправив у Лівію двох "Хижаків"

  Пентагон відправив у Лівію двох "Хижаків" - безпілотні літки, оснащені ракетами. Незважаючи на суттєву повітряну підтримку західної коаліції, поки що розклад сил у Лівії суттєво не змінюється. Підтвердженням тому є ситуація у Місураті. Бої за це західне місце точаться майже два місяці поспіль. Сили Каддафі заявляють, що взяли під контроль більшу частину міста, тоді як повстанці демонструють трофеї захопленого складу зброї.

  Місурату роздирають на шматки. Війська Каддафі час від часу атакують позиції повстанців. Місто поділене на зони впливу. Одну частину контролюють сили Каддафі, іншу -  опозиційні угруповання. Повстанці напередодні продемонстрували як витіснили з центральних вулиць супротивників. Як доказ наводять кадри підбитого танку та  будівлю, на якій встановили свій прапор. Триколор замінив зелений стяг. Місцеві мешканці звикли до блокадного стану. Війна стала  їхнім буденним життям.

  Люди тут у буквальному сенсі виживають. Нам дуже важко, але і до цього було несолодко. Тож нам не звикати.  

  Повстанці останнім часом нарікають, що сили не рівні, а повітряних атак західної коаліції замало. Хоча два дні тому Франція пообіцяла збільшити кількість аіваударів.

  Гілларі Клінтон, Держсекретар США: "Війська Каддафі продовжують атаки. В облозі Місурата. За деякими повідомленнями - вони використовують касетні бомби проти свого власного народу. Спостерігаючи такі нещадні дії, міжнародна коаліція єдина у своїй місії".  

  Вашингтон надіслав двох безпілотників - Предейторс, що у перекладі означає Хижак. Вони здатні працювати у густонаселених містах протягом двадцяти чотирьох годин і мають на борту кілька ракет класу повітря-земля. Безпілотники такого типу вже використовуються американськими військами в операціях на афгано-пакистанському кордоні проти бойовиків руху "Талібан". 

  Роберт Гейтс, міністр оборони США: "Президент Обама сказав, якщо ми маємо унікальні можливості, це треба використати. Безпілотники розпочнуть місію вже сьогодні. Вони здатні на багато що. Про їхні можливості більше розповість генерал Картрайт".

  Джеймс Картрайт, генерал, віце-керівник об`єднаного комітету начальників штабів США: "Ці літаки призначені для роботи у міських умовах. Вони здатні точно влучати в ціль, не зачіпаючи нічого навколо, можуть працювати протягом доби. Ці летальні апарати значно розширять можливості командування НАТО." 

  Допомогти повстанцям воювати на землі Велика Британія, Франція та Італія відправили своїх військових консультантів. Росія вже вбачає у таких діях початок наземної операції, яку резулюція Ради безпеки ООН не передбачає. Сергій Лавров назвав такі кроки ризикованими і такими, що призведуть до непередбачуваних наслідків. Міністр закордонних справ зазначив, що в  історії вже були вИпадки, коли спочатку надсилали консультантів, а потім за ними приходила армія і гинули сотні тисяч людей. 

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Писанку, вагою майже 8 кг - створили кримські кондитери [відео]
  Наступний матеріал
  Військова сутичка сталася на кордоні між Таїландом і Камбоджею
  Теги: