5.ua

Пентагон: ознак навчань російських військ біля кордонів України немає

  Пентагон заявив, що США не бачать ніяких ознак військових на

  вчань, якими Москва пояснила присутність значного контингенту військ біля українських кордонів.

  Як повідомляє Reuters з посиланням на джерела в ЄС і США, знайомі з офіційними звітами, американські та європейські спецслужби кількість військових та інших збройних підрозділів Росії в більш 30 тисяч чоловік вздовж кордону з Україною.

  Раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу запевнив Пентагон, що російські війська стягуються до українських кордонів виключно заради маневрів і не будуть вторгатися до України. Однак, американські офіційні особи висловили заклопотаність концентрацією російських військ в регіоні, яка посилюється.

  Російські маневри біля українських кордонів

  "Ми не бачимо особливих ознак того, що такі навчання дійсно відбуваються", - сказав на брифінгу представник американського військового відомства контр-адмірал Джон Кірбі, передає Reuters.

  Однак Кірбі додав, що "саме по собі те, що ми не бачимо ознак навчань, не означає, що вони не відбуваються", а також висловив надію, що Росія дотримає свого слова і ен буде перетинати кордону України.

  Знайомі з офіційними доповідями джерела в США та Євросоюзі повідомили, що урядові експерти впевнені - відбувається і триватиме поступальне і помітне нарощування загального числа російських сил біля кордону з Україною, хоча деякі підрозділи тут періодично замінюються іншими.

  Джерела в західних спецслужбах говорять , що в прикордонних районах дислоковані мотострілецькі підрозділи і бронетехніка при деякій підтримці авіації. Крім того, сюди відряджені спецпідрозділу з російськими бійцями в уніформі без розпізнавальних знаків, подібні тим, що виступили в авангарді недавнього російського вторгнення до Криму.

  Раніше повідомлялося, що американська військова розвідка повідомила Конгрес про те, що ймовірність військового вторгнення Росії на територію східної України вища, ніж думали раніше.

  До такого висновку військова розвідка США прийшла у зв'язку з "тривожними симптомами, що з'явилися в останні три-чотири дні".

  Фото: nord-news.ru

  Попередній матеріал
  Сьогодні відбудеться позачергове засідання Уряду
  Наступний матеріал
  В Індії впав військово-транспортний літак
  Теги:
  Loading...