5.ua

Пентагон: Кремль відвів частину військ, але це може бути перегрупування

  Пентагон підтвердив, що деякі підрозділи російських військ відвели від українського кордону. Утім, американські військові застерігають – це ще не привід для оптимізму, адже неподалік України лишаються десятки тисяч російських вояків.


  Державний департамент США розділяє занепокоєння міністерства оборони. Речник Білого дому Джен Псакі також закликала не поспішати з висновками – можливо, війська просто перегруповуються.

  Напередодні президент Росії учергове заявив, що віддав наказ міністру оборони завершити навчання та повернути частини до місць дислокації. Раніше про такий наказ заявляв сам міністр оборони. А ще кілька тижнів тому він переконував: поблизу українського кордону військ узагалі немає.

  Як ми повідомляли, у російському міноборони обіцяють відвести всі військові частини від українських кордонів вже до початку літа. Кажуть, що підрозділи почали повертатися на бази літаками та потягами. Військове керівництво пояснює: у тренуваннях беруть учать кількадесят тисяч людей, на їх передислокацію знадобиться близько тижня. При цьому міністерство, начебто, розробило особливий план руху колон та ешелонів, який не заважатиме цивільним перевезенням.

  Однак, разом із цим керівник російського Генштабу Валерій Герасимов заявив: Росія вживає відповідних заходів у зв'язку із нарощуванням збройних сил НАТО поблизу російських кордонів. За його словами, окремі західні держави посилили антиросійську риторику, а НАТО зміцнює об'єднані збройні сили у Прибалтиці, Польщі та Румунії, що, нібито, свідчить про загрозу для Росії.

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура порушила 454 справи проти сепаратистів
  Наступний матеріал
  У Сєверодонецьку терористи викрали депутата на очах у родини