5.ua

Пентагон попросив у Конгрессу США поки що утриматись від санкцій протии "Рособоронекспорту"

  Чиновники Пентагону попросили конгресменів почекати з введенням санкцій проти "Рособоронекспорту". Про це повідомляє The Christian Science Monitor з посиланням на співробітника апарату Конгресу.

  Своє прохання у військовому відомстві США пояснили тим , що "Рособоронекспорт " в цей час займається поставками вертольота Мі-17 до Афганістану.

  " У діалозі з нами Пентагон використовує слово "гнучкість ", - розповів співрозмовник видання. - Це означає , що вони хочуть зробити для "Рособоронекспорту " велике виключення".

  Санкції проти російського оборонного підприємства пропонувалося ввести у відповідь на анексію Криму. Деякі конгресмени також звинувачували "Рособоронекспорт" в постачаннях озброєнь Сирії та Ірану. Американські парламентарії вважають за потрібне розірвати контракт з Росією , а замість Мі-17 закупити для Афганістану військово-транспортні вертольоти Chinook виробництва компанії Boeing.

  Раніше повідомлялось, що в квітні директор служби армійських закупівель генерал-майор Майкл Вільямсон попереджав , що розрив контракту з "Рособоронекспортом" може обійтися для США більш ніж в 100 мільйонів доларів.

  Сенатор-демократ Річард Блументаль так прокоментував заяву Вільямсона : "Якщо це просто штрафи за розірвання контракти , хай росіяни спробують їх з нас стягнути".

  На думку Блументаля , США не повинні витрачати гроші своїх платників податків на виплати підприємству , яке забезпечувало російські війська в Криму.

  Під час президентства  Джорджа Буша-молодшого США вже вводили санкції проти "Рособоронекспорту", проте наступник Буша Барак Обама скасував їх, слідуючи оголошеної політиці "перезавантаження відносин". Після цього з російською фірмою і був укладений контракт на постачання вертольотів до Афганістану.

  Попередній матеріал
  Дипломати ЄС прибули до Молдови - там остерігаються агресії Кремля
  Наступний матеріал
  Британія підняла в небо два винищувачі через наближення російських військових літаків