5.ua

ПАРЄ позбавила Росію права голосу

  Парламентська Асамблея Ради Європи 145-ма голосами прийняла Резолюцію про позбавлення права голосу Російської Федерації у цій інституції. Про це журналістам 10 квітня повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

  Також Петренко зазначив, що Асамблея, за підсумками засідання ПАРЄ, ухвалила низку безпрецедентно важливих поправок до Резолюції.

  "Зокрема, йдеться про те, що, окрім позбавлення права голосу, російські депутати позбавляються права бути представленими у керівних структурах Асамблеї, а також бути членами спостережних місій ПАРЄ на виборах", - зазначив Міністр.

  Окрім того, за словами Павла Петренка, Асамблея зберігає за собою право анулювати повноваження російської делегації, якщо вона не піде на деескалацію ситуації в Криму та не відмовиться від анексії цієї частини території України.

  "У прийнятій Резолюції зазначено, що дії Росії становлять загрозу для миру та стабільності в Європі", - наголосив Міністр.

  Так, у Резолюції зазначено, що усі дії Росії, спрямовані на анексією Криму, стали відвертим порушенням норм міжнародного права, включно із Хартією ООН та Хельсінським заключним актом ОБСЄ. Також це стало порушенням Будапештського меморандуму та Статуту Ради Європи.

  З огляду на це, Асамблея також розглядатиме дії Росії щодо східних регіонів України як такі, що становлять загрозу стабільності та миру в Європі.

  Попередній матеріал
  Царьова з одеського готелю визволяв спецпідрозділ "Альфа"
  Наступний матеріал
  До материкової України прибуло 98 військових та членів їх сімей з Криму