Партія влади перемогла у першому турі місцевих виборів у Греції

  Парадоскально завершився перший тур місцевих виборів у Греції. Незважаючи на свою антикризову політику, через яку греки масово старйкують, соціалістична партія, що нині при владі, лідирує у дев`яти з 13-ти префектур країни.

  Дочасних виборів до грецького парламенту - на які  не раз натякав прем`єр Папандреу - не буде. Результати місцевих виборів підтвердили: попри жорстку політику економії, провладну партію народ все ж підтримує. Страйки та акції проти антикризових заходів у країні не припиняються вже рік. Втім соціалісти виграли вибори у дев`яти з 13 грецьких префектур. А це означає: Папандреу й цого уряд продовжать антикризову політику.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Ми знаємо, що зміни - це завжди нелегко. Але саме заради таких змін грецький народ привів нас до влади рік тому. Сьогодні люди знову підтвердили, що вони готові до зрушень".

  У п`яти регіонах провладні кандидати і опозиція отримали майже однакову кількість голосів. Серед перемог опозиції: крісло мера Афін і ключові посади у місті Тессалоніки. Попри невтішні результати виборів, опозиціонери переконують: народ на їхньому боці.

  Антоніс Самарас, голова опозиційної партії "Нова демократія": "Багато з тих, хто голосував за соціалістів, все одно не підтримує політику Папандреу. А ті, хто взагалі не прийшов на вибори, саме так продемонстрували своє ставлення до нинішнього уряду".

  14 листопада у всіх префектурах Греції, окрім однієї, проведуть другий тур місцевих виборів. Втім, аналітики вважають, що підсумки другого туру не надто відрізнятимуться від результатів першого. Тож, обирати дочасно новий парламент - грекам не доведеться.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Спостерігачі від СНД назвали вибори в Азербайджані демократичними
  Наступний матеріал
  У Франції прогнозують вимушене зростання курсу євро - ЗМІ
  Теги: